w

Skoda Citigo jest pojemna, ale żeby kolegę w bagażniku wieźć? Trochę przesada (wideo)

Przewożenie pasażera w bagażniku
Skoda Citigo jest pojemna, ale żeby kolegę w bagażniku wieźć? Trochę przesada (wideo)

Czeskie autko ma skromne gabaryty, ale dzięki kwadratowemu nadwoziu dysponuje naprawdę pojemnym, zaskakująco praktycznym wnętrzem.

To jednak nie tłumaczy zachowania pewnego użytkownika, który w nietypowy sposób przewoził swojego kolegę. Co ciekawe, wszystko dostrzegli policjanci z lubelskiej drogówki, którzy zwrócili uwagę na inne przewinienia kierowcy.

Mężczyzna jechał buspasem po alei Tysiąclecia w Lublinie, a następnie zlekceważył zakaz skręcania w prawo. Funkcjonariusze postanowili jechać za nim, by go zatrzymać i przeprowadzić kontrolę.

>Pasażer na gapę w bagażniku dachowym. Nietypowe zdarzenie brytyjskich turystów (wideo)

Zanim jednak do niej doszło, nakazali wyjąć kolegę z bagażnika. 21-letni kierowca tłumaczył, że wiózł kolegę na autobus. Policjanci nie dali się przekonać do tego argumentu i jakoś nie jesteśmy tym zaskoczeni.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że była to „firmowa” Skoda Citigo zarejestrowana jako pojazd dwuosobowy. Z przodu znajdował się jeszcze jeden pasażer, co rzekomo wymusiło podjęcie takiej decyzji.

>Dzieci jadące w otwartym bagażniku na autostradzie. Skrajna głupota kierowcy Audi

No cóż, w przypadku zderzenia, pasażer bez zapiętych pasów bezpieczeństwa może uderzyć w przednie fotele z ogromną siłą. To z kolei może skończyć się tragicznie – nie tylko dla niego samego.

Mundurowi nie zamierzali więc odpuszczać. Nałożyli na kierowcę mandat? Jego portfel stał się szczuplejszy o 500 złotych. Oprócz tego, na jego konto trafiło ż 12 punktów karnych. Teraz wystarczy, że popełni błąd na przejściu dla pieszych i żegna się z prawem jazdy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lancia logo

Lancia otwiera kolejny rozdział, a wraz z nim prezentuje nowe logo

Wypadek na bramkach autostradowych w Chinach

Ależ to był lot! Chiński kierowca nie trafił w bramki na autostradach (wideo)