w

Ależ to był lot! Chiński kierowca nie trafił w bramki na autostradach (wideo)

Wypadek na bramkach autostradowych w Chinach
Ależ to był lot! Chiński kierowca nie trafił w bramki na autostradach (wideo)

Do zdarzenie może i brzmi zabawnie, ale było niezwykle poważne. Niewiele brakowało do tragedii. Główny bohater tej historii na szczęście zdołał przeżyć, dlatego możemy pozwolić sobie na odrobinę dystansu.

Zacznijmy jednak od początku. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło 24 listopada około godziny 20:20 przy punkcie poboru opłat Shihe na autostradzie prowadzącej od miasta Shengyang do miasta Dalian w Chinach. Kierowca nie trafił w bramki, co wydaje się absurdalne.

Samochód uderzył przy wysokiej prędkości w betonową przegrodę. Ta posłużyła jak wyskoczenia. Auto wzbiło się w powietrze na ponad sześć metrów po czym wylądowało na dachu.

>Cwaniak chciał przejechać przez bramki autostradowe bez opłaty. Zapłaci horrendalną kwotę za uszkodzenia i brak biletu (wideo)

Lokalne media przekazały, że służby ratownicze dotarły na miejsce 18 minut po zdarzeniu. Strażacy dostrzegli, ze kierowca przeżył. Nie mieli problemów by wyciągnąć go z wraku.

Czy „betonowe rozdzielacze” celowo zostały zaprojektowane, jak rampa? Budzi to duże wątpliwości. Patrząc na to z drugiej strony, gdyby były płaską ścianą, to skutki zderzenia z nią mogłoby okazać się jeszcze poważniejsze.

>Świadomie jechała pod prąd 20 kilometrów. Powód? Przegapiła zjazd (wideo)

W takich przypadkach nie ma idealnego rozwiązania. Kierowcy muszą uważać. Ten najpewniej nie było ostrożny, zasłabł albo prowadził pod wpływem środków odurzających. Sprawą zajmuje się tamtejsza policja. Bez względu na finał tej sprawy można uznać, że użytkownik pojazdu wygrał drugie życie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewożenie pasażera w bagażniku

Skoda Citigo jest pojemna, ale żeby kolegę w bagażniku wieźć? Trochę przesada (wideo)

Kierowca kontra taksówkarz

Konflikt taksówkarza z kierowcą. Ten pierwszy zepchnął drugiego (wideo)