w

Wietnamska Tesla Cybertruck. Mistrz wystrugał ją w warsztacie

Wietnamska Tesla Cybertruck
Wietnamska Tesla Cybertruck. Mistrz wystrugał ją w warsztacie

Informacje na temat amerykańskiego pick-upa krążą po sieci od czterech lat, ale na drogach widać więcej replik, niż testowanych oryginałów. Wkrótce ma to się zmienić.

Niemniej jednak to nie studzi zapędów kolejnych domorosłych inżynierów, którzy chcą mieć własną półciężarówkę tego producenta bez konieczności czekania i kupowania prawdziwego auta. I ta wietnamska Tesla Cybertruck jest tego nowym przykładem.

Trudno tu mówić o wiernej kopii, co zdradzają już same gabaryty, ale trzeba docenić kunszt mistrza obróbki, który wykonał ten projekt. Wielu internautów może zaskoczyć, że karoseria tego pojazdu została wykonana z prawdziwego drewna.

Wietnamska Tesla Cybertruck

To nie jest pierwszy projekt, który można zobaczyć na kanale ND – Woodworking Art, gdzie znajdują się liczne efekty naprawdę imponującej, choć ciężkiej i mozolnej pracy. W garażu tego rzemieślnika znajduje się już kilkaset takich pojazdów. Niewykluczone, że kiedyś zarobi na nich fortunę.

Liczba subskrypcji kanału, która przekracza już 2,6 miliona jasno obrazuje, że to jeden z najpopularniejszych vlogerów z Wietnamu. Teoretycznie, wszystkie wykonane auta są dedykowane synowi, ale wiemy jak działają algorytmy – chętnie wychwytują takie tytuły i opisy.

Wietnamska Tesla Cybertruck
Wietnamska Tesla Cybertruck

Wietnamska Tesla Cybertruck wygląda całkiem realistycznie, choć ma nieco skromniejsze wymiary. Zanim została wykonana drewniana karoseria, stworzono metalową ramę, do której dołączono układ jezdny, zawieszenie i koła.

Nie jest to jedynie atrakcyjna makieta. To pełnoprawny pojazd, który został wyposażony w akumulator oraz silnik elektryczny. Jego koncepcja jest więc bliższa oryginału, niż początkowo mogło się wydawać.

Wietnamska Tesla Cybertruck
Wietnamska Tesla Cybertruck

Funkcjonalność pojazdu też stoi na wysokim poziomie. Do wnętrza prowadzą dwie pary drzwi. W środku znajdują się drewniane podzespoły, w tym kokpit i kierownica.

>Mówią, że to będzie Tesla dla ubogich. Lepsze osiągi, lepsza cena

Ciekawostkę stanowi skrzynia załadunkowa, na której mieści się, uwaga, Cyberquad. Można nim wjechać „na pakę” dzięki specjalnie zaprojektowanej rampie. Wygląda to naprawdę imponująco.

Prędkość pojazdu jest oczywiście ograniczona, a o homologacji należy zapomnieć, co nie zmienia faktu, że autorowi tych niezwykłych dzieł z drewna należą się niskie ukłony. Wspaniały pokaz rzemiosła.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy SUV Alfa Romeo

Nowy SUV Alfa Romeo ma rywalizować z BMW iX. Kiedy debiut?

Aston Martin Lagonda LUV V12

Aston Martin Lagonda LUV V12 na sprzedaż. Śmiesznie niska cena