w

Vanspeed California to propozycja dla prawdziwie aktywnych. A nie jakiś tam SUV

Vanspeed California
Vanspeed California to propozycja dla prawdziwie aktywnych. A nie jakiś tam SUV

SUV-y i crossovery są rzekomo samochodami dla użytkowników preferujących aktywny styl życia, ale fakty są takie, że większość z nich nie jest przystosowana do zadań specjalnych. Pokonywanie krawężników to za mało.

Prawdziwie aktywni, a przy tym zamożni ludzie mogą natomiast zainteresować się tym samochodem. To Vanspeed California, czyli bardzo ciekawa konwersja Mercedesa Sprintera ze standardowym nadwoziem.

Naszą uwagę przykuła wersja z podniesionym zawieszeniem, napędem na obie osie oraz orurowaniem, które chroni dolne partie karoserii i podwozia. W połączeniu z zielonym, matowym lakierem widać w tym projekcie militarne inspiracje.

Przydatnymi dodatkami są także opcjonalne elementy oświetlenia, które zapewnią lepszą widoczność. Nie bez znaczenia jest także panel solarny na dachu, który potrafi zasilić urządzenia znajdujące się na pokładzie.

Vanspeed California, czyli kamper dla sportowców

No właśnie, pokład. Tuż za pierwszym rzędem, który jest taki, jak w każdym Sprinterze, znajduje się przestrzeń „dzienna”, która posiada zabudowę kuchenną, stolik oraz kanapę w kształcie litery „U”. Tę ostatnią można oczywiście zamienić w sypialnię.

Wyposażenie obejmuje lodówkę, kuchenkę, zlew, liczne szafki, szuflady i schowki. Najbardziej cieszy jednak wysoka jakość wykonania. Drewniane materiały wykończeniowe zostały uzupełnione wydajnym oświetleniem, co podkreśla charakter premium.

Vanspeed California
Vanspeed California

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to zbiornik na czystą wodę ma 25 litrów, a ten zintegrowany ze zlewem – dokładnie 6 litrów. Oprócz tego jest tu ładowarka Xantrex o mocy 2000 W. Z kolei wspomniany już panel słoneczny ma 200 W.

>Ten wielki kamper kosztuje 2,5 miliona złotych. Ma nawet garaż

Ogromną zaletą są pojemne „bagażniki” przystosowane do przewożenia deski surfingowej, nart, snowboardu, a nawet rowerów. Krótko mówiąc, do tego auta zmieści się realnie bardzo wiele akcesoriów pozwalających uprawiać sport na różnym poziomie i w takich też warunkach.

Vanspeed California
Vanspeed California

Czego brakuje? No cóż, prezentowany Vanspeed California nie posiada łazienki z toaletą, co może być uciążliwe w pewnych sytuacjach. Podejrzewamy jednak, że firma może wykonać zmiany w projekcie – na życzenie klienta i za dopłatą, rzecz jasna.

I tu przechodzimy do cen. Konwersja zaczyna się od 65 tysięcy dolarów. A trzeba jeszcze dostarczyć samochód, w którym powstanie. Krótko mówiąc, jest to propozycja dla bardzo zamożnych fanów uprawiania sportu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Force Gurkha 5D

Mówią, że to budżetowa Klasa G. Pod maską diesel Mercedesa

Rosyjski Citroen C5 Aircross? Moskwa produkuje francuskiego SUV-a z pomocą Chin

Rosyjski Citroen C5 Aircross? Moskwa produkuje francuskiego SUV-a z pomocą Chin