w

Ten wielki kamper kosztuje 2,5 miliona złotych. Ma nawet garaż

Concorde Liner 1090 GIO
Ten wielki kamper kosztuje 2,5 miliona złotych. Ma nawet garaż

Turystyka może być realizowana zarówno na różnych płaszczyznach, jak i poziomach. Wiele zależy oczywiście od oczekiwań i budżetu.

Wielki kamper daje bardzo duże możliwości i prawie całkowitą niezależność. Większość osób ceniących podróże może jedynie pomarzyć o czymś takim, ale znajdzie się też grupa takich szczęśliwców, którzy mogą pozwolić sobie na zakup.

Czy będą to gwiazdy Hollywood? No cóż, niewykluczone, że tak, choć akurat one korzystałyby z kampera nieco inaczej, niż typowy turysta. Wyobrażamy sobie taki pojazd tuż obok planu filmowego, by jakaś ekscentryczna gwiazda kina mogła odpocząć bez konieczności oddalania się od miejsca pracy.

>Wojskowa ciężarówka dla turysty? Oto pancerny kamper

Tym pojazdem można jednak zwiedzać całe kontynenty. Pod względem samowystarczalności, reprezentuje najwyższą klasę samochodów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to już nie jest tak dobrze.

I nie chodzi oczywiście o to, że generuje jakieś techniczne zagrożenie. Skupia jednak na sobie uwagę i może kusić lokalnych przestępców liczących na łatwy łup. Warto to mieć na uwadze przed wycieczkami po krajach trzeciego świata.

Wielki kamper z garażem

Oto Concorde Liner 1090 GIO. Pod tą nazwą kryje się absolutnie luksusowy pojazd. Może on przewozić na swoim pokładzie dodatkowe auto o masie do 1360 kilogramów i wymiarach, które nie przekraczają 4,3 metra długości i 1,36 metra wysokości. To oznacza, że w jego garażu zmieści się Mazda MX-5.

Concorde Liner 1090 GIO
Concorde Liner 1090 GIO

Jest więc jak mobilna posesja. W strefie mieszkalnym są oczywiście przeróżne udogodnienia. Wśród nich znajdziemy duże, dwuosobowe łóżko, ekskluzywną łazienkę z armaturą ze stali nierdzewnej, umywalką z kamienia i praktycznymi schowkami.

Wielki kamper
Concorde Liner 1090 GIO

Kuchnia przybrała kształt podkowy i dzieli strefę dzienną z sypialnianą. Takie elementy, jak zlew, blat, lodówka czy płyta kuchenna są standardowe. Tutaj także nie zabrakło licznych miejsc do przechowywania różnych przedmiotów.

Klient może oczywiście wybierać spośród licznych opcji wykończenia. W każdym przypadku cechą charakterystyczną jest wysoka jakość, co w takim samochodzie akurat nie zaskakuje.

Concorde Liner 1090 GIO
Concorde Liner 1090 GIO

Warto również wspomnieć o tym, czego nie widać. Ten wielki kamper bazuje na architekturze Mercedesa. Do tego, posiada silnik o pojemności 7,7 litra, który generuje 299 koni mechanicznych i 1200 niutonometrów.

Concorde Liner 1090 GIO ma 11,5 metra długości oraz 2,5 metra szerokości. Waży natomiast 12 ton. Jego ceny zaczynają się od 542 tysięcy euro, co oznacza wydatek 2 417 320 złotych (kurs 4,46).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nissan Z Liberty Walk

Nissan Z Liberty Walk. Tego pragną polscy fani JDM

Jeep Wrangler

Elektryczny Jeep Wrangler? Tak brzmi niedaleka przyszłość