w

Nissan Z Liberty Walk. Tego pragną polscy fani JDM

Nissan Z Liberty Walk
Nissan Z Liberty Walk. Tego pragną polscy fani JDM

Gama japońskiego producenta jest naprawdę bardzo ciekawa, choć polscy klienci mogą delikatnie kręcić nosem, ponieważ nie wszystkie modele są u nas dostępne.

Świetnym tego przykładem jest sportowe coupe, które z pewnością zyskałoby duże uznanie. Normy emisji spalin skutecznie eliminują jednak jakiekolwiek chęci ze strony japońskiej marki. Ten projekt udowadnia, że mamy czego żałować. Oto Nissan Z Liberty Walk.

Przypomnijmy, że to nowość, której produkcja wystartowała w 2022 roku. Samochód można uznać za oficjalnego następcę Nissana 370Z, który do dziś cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Szkoda, że zdeterminowani nabywcy będą musieli decydować się na import we własnym zakresie.

Nissan Z Liberty Walk

Ten znany tuner zawsze stawia na odważne projekty i nie inaczej jest w tym przypadku. Osoby odpowiedzialne za scenografię w serii „Szybcy i Wściekli” powinni zainteresować się tym japońskim coupe. Jest połączeniem nowoczesności z klasycznym podejściem do modyfikowania, które sięga lat 90. Lubimy to!

Body kit obejmuje przeprojektowane zderzaki, nakładki progowe, zmodyfikowane wloty powietrza, spojler, pokaźny dyfuzor i poszerzone błotniki, które zostały zamontowane za pomocą nitów. Wszystko osadzono w pomarańczowo-czarnej kolorystyce.

Nissan Z Liberty Walk
Nissan Z Liberty Walk

Zawieszenie zostało oczywiście obniżone, co w połączeniu z felgami RS Watanabe o szerokich rantach rodzi duże obawy przed pokonywaniem progów zwalniających. Nie chodzi jednak o praktyczność tylko styl, który nierzadko wymaga dużych poświęceń ze strony użytkowników.

>Elektryczny Nissan GT-R? Koncept przytłacza mocą

We wnętrzu też doszło do pewnych zmian. Chodzi przede wszystkim o fotele kubełkowe marki Bride, których konstrukcja została wykonana z włókna węglowego. Pozostałe elementy pozostały oryginalne, co oznacza nowoczesność i niezłą ergonomię.

Nissan Z Liberty Walk
Nissan Z Liberty Walk

Nissan Z Liberty Walk wygląda, jakby skrywał również modyfikacje napędowe, ale tuner o nich nie wspomniał, dlatego można założyć, że kluczowe podzespoły pozostały takie same. To oznacza, że pod maską znajduje się trzylitrowy, sześciocylindrowy silnik uzupełniony doładowaniem.

Nissan Z oferuje seryjnie 400 koni mechanicznych i 475 niutonometrów. Wersja Nismo podnosi jego potencjał do 414 koni mechanicznych i 520 niutonometrów. Ta druga dysponuje także sztywniejszym zawieszeniem i bardziej wydajnym układem hamulcowym.

Ile kosztuje pakiet Liberty Walk? Wariant wzmocniony sztucznym włóknem to koszt 9328 dolarów (38 711 złotych, kurs 4,15), a ten z włókna węglowego to wydatek 11 583 dolarów (48 069 złotych).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subskrypcja wyposażenia w Audi

Subskrypcja wyposażenia w Audi. Chciwość? Rzekome żądania klientów

Concorde Liner 1090 GIO

Ten wielki kamper kosztuje 2,5 miliona złotych. Ma nawet garaż