w

Rodzina Mazepinów i włoski problem. Zamrożone setki milionów!

Nikita Mazepin
Rodzina Mazepinów i włoski problem. Zamrożone setki milionów!

Najbogatsi Rosjanie są zazwyczaj związani z 70-letnim zbrodniarzem wojennym, co w aktualnej sytuacji nie ułatwia im życia.

Wojna na Ukrainie przynosi kolejne straty. Cierpią tysiące cywilów. Wiele osób już zginęło, ponieważ rosyjski agresor strzela do budynków mieszkalnych i wszystkiego, co się rusza. Właśnie dlatego inne państwa reagują na różne sposoby, by uderzyć w Rosję. Tym razem to Italia wzięła się za oligarchów związanych z Putinem. Świetnym tego przykładem jest rodzina Mazepinów, której zamrożono ogromny majątek.

Fani motoryzacji mogą ją kojarzyć z Formuły 1. Nikita Mazepin był w poprzednim sezonie kierowcą zespołu Haas. Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji stracił miejsce w stawce. Amerykański team podjął jedyną słuszną decyzję.

Rodzina Mazepinów - Nikita
Nikita Mazepin był w zeszłym sezonie kierowcą zespołu Haas, ale po rosyjskiej inwazji stracił szanse na starty w F1

Nie jest tajemnicą, że dołączenie do F1 było związane z przekazaniem dużych pieniędzy. Nietrudno zgadnąć, że Nikita przyniósł ze sobą sponsora – swojego ojca, udziałowca Uralkali. Haas musiał jednak ratować swój wizerunek, dlatego rozstał się z wpływowymi Rosjanami.

Włosi kontra rodzina Mazepinów

Włoskie służby dotarły do nieruchomości, która znajduje się w prowincji Olbia na Sardynii. Okazało się, że posiadłość jest zapisana na zagraniczną firmę powiązaną z rosyjskim oligarchą. To oczywiście popularne zjawisko. Rodzina Mazepinów nie chce ujawniać całego swojego majątku opinii publicznej.

Włosi zamrozili łącznie majątek w wysokości 105 milionów euro. Przy aktualnym kursie (4,66) to aktualnie 489 300 000 złotych. Nie jest to oczywiście całość potencjału, jakim dysponuje rodzina Mazepinów, ale takie działanie będzie na pewno dotkliwe.

W tym wszystkim chodzi oczywiście o wywieraniu presji na oligarchach, którzy w końcu powinni wpłynąć na Putina. Jeżeli będą na tym cierpieć tylko zwykli Rosjanie, to efekt może być odwrotny do zamierzonego przy dzisiejszej sile rosyjskiej propagandy.

Czy działania Włochów przyniosą rezultaty? Geopolityka jest znacznie bardziej skomplikowana. Każdy mały krok w dobrą stronę przybliża nas jednak do końca tej ludzkiej tragedii, której sprawcą jest 70-letni dyktator.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

F1 logo

FIA chce sprawdzać kierowcom bieliznę i biżuterię. Hamilton nie zamierza niczego ściągać

Sportowe auta elektryczne Hondy

Honda przemówiła. Stworzy dwa sportowe auta elektryczne