w

FIA chce sprawdzać kierowcom bieliznę i biżuterię. Hamilton nie zamierza niczego ściągać

F1 logo
FIA chce sprawdzać kierowcom bieliznę i biżuterię. Hamilton nie zamierza niczego ściągać

„Królowa Wyścigów” ma różne oblicza. Kluczowe są kwestie sportowe i polityczne, ale nie brakuje także wątków obyczajowych.

Wydaje się, że ta sprawa jest tego przykładem. Nowa dyrekcja stara się zrobić porządek, ale nie zawsze tam, gdzie rzeczywiście jest to potrzebne. Regulamin to jednak regulamin, dlatego nie powinno być ustępstw. Właśnie dlatego FIA chce sprawdzać kierowcom bieliznę i biżuterię. Hamilton nie chce jednak podporządkować się wszystkim narzucanym zasadom.

Nie zamierzamy wnikać, jak miałaby wyglądać taka kontrola. Według władz chodzi oczywiście o bezpieczeństwo. Media donoszą, że organizacja chce, by obowiązkiem była odzież z atestami, która daje szanse na zminimalizowanie ryzyka poparzenia w razie wystąpienia wypadku.

Hamilton mówi: „uważam, że to kwestie osobiste”

Apel o noszenie odpowiedniego stroju miało wywołać zdjęcie Russella, na którym zakłada kombinezon na zwykłą bieliznę. Szczerze mówiąc nie wydaje się to takie głupie, jeżeli rzeczywiście miałoby to pomóc. Nikt przecież nie protestuje, że trzeba jeździć w rękawicach.

Na tym oczywiście nie koniec. Kolejną sprawą jest biżuteria. I tu pojawiają się głosy ze strony Mercedesa, że to „uderzenie” w ich kierowcę. Hamilton od dawna nosi kolczyki (w uszach i nosie), a zgodnie z regulaminem nie powinien tego robić.

Czy zostanie do tego zmuszony? Raczej trudno w to uwierzyć. Hamilton już oznajmił, że nie zamierza pozbywać się kolczyków, bo to osobista sprawa. Dodał nawet, że nie da się ich zdejmować każdorazowo.

Czy rzeczywiście chodzi o bezpieczeństwo? W przypadku bielizny – na pewno. Jeżeli chodzi o biżuterię to intencje też są słuszne, ale duży łańcuch na szyi to nie to samo, co niewielki kolczyk w nosie. Wydaje się, że powinno być to wyszczególnione, dla świętego spokoju.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tesla Model 3 z dużym przebiegiem

Tesla Model 3 po 320 tysiącach kilometrów – raport kosztów

Nikita Mazepin

Rodzina Mazepinów i włoski problem. Zamrożone setki milionów!