w

Policjanci zatrzymali auto, w którym nie było kierowcy. Nie wiedzieli, co zrobić (wideo)

Kontrola policyjna autonomicznego auta
Policjanci zatrzymali auto, w którym nie było kierowcy. Nie wiedzieli, co zrobić (wideo)

Zaawansowana technologia potrafi zastąpić człowieka w wielu przypadkach. Dobrym tego przykładem może być motoryzacja.

Nie chodzi jedynie o procesy produkcyjne. Niektóre pojazdy mogą już jeździć bez prowadzącego, co jest już oczywiście powszechną informacją. Mimo tego, nie wszyscy są tego świadomi, co udowadnia ta kontrola drogowa. Policjanci zatrzymali auto, w którym nie było kierowcy.

Chevrolet z dziwnym oprzyrządowaniem na dachu pokonywał amerykańskie ulice, gdy został dostrzeżony przez funkcjonariuszy. Mundurowi stwierdzili, że auto wygląda nietypowo i postanowili je zatrzymać.

I co teraz?

Gdy samochód przestał się poruszać, jeden z policjantów podszedł do okna od strony kierowcy. Problem w tym, że nikogo tam nie było. Policjant był skonsternowany. I trudno się temu dziwić, skoro nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego.

Sprawdź także: Kolejna wpadka systemu autonomicznej jazdy w Tesli. Samochód uderzył w przeszkodę (wideo)

Funkcjonariusz wrócił po chwili do radiowozu i auto ponownie zaczęło jechać. Zatrzymało się za skrzyżowaniem, dlatego udało się uniknąć „pościgu”. Policjanci zatrzymali auto, ale nie do końca wiedzieli, co zrobić.

Wydaje się, że próbowali ustalić z czym mają do czynienia. Co chwilę zaglądali do kabiny, ale nie mogli do niej wejść, bo centralny zamek blokował drzwi. Wykonali więc kilka telefonów, by zgłosić sytuację.

Mamy nadzieję, że ktoś ich poinformował, że to auto z testowanym systemem autonomicznej jazdy. Jesteśmy ciekawi, czy Chevrolet złamał jakiś przepis. Jeśli tak, to raczej trudno będzie uzyskać dane sprawcy, skoro nie jest on człowiekiem…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tesla Model 3 z dużym przebiegiem

Tesla Model 3 po 320 tysiącach kilometrów – raport kosztów

F1 logo

FIA chce sprawdzać kierowcom bieliznę i biżuterię. Hamilton nie zamierza niczego ściągać