w

Range Rover Sport SVR pobija rekord!

Nurburgring to miejsce, w którym praktycznie wszyscy liczący się producenci testują swoje samochody albo po ich skonstruowaniu próbują bić rekordy. Nie inaczej jest z Range Roverem.

range_rover_sport_svr_record_nurburgring_2014_1

Za przykład można uznać Range Rovera Sport SVR – najmocniejszą odmianę, która już wkrótce pojawi się na rynku. Jeszcze nie zdążyła zadebiutować, a już pobiła rekord na najpopularniejszym torze świata. Sport SVR osiągnął w „Zielonym Piekle” 8 minut i 14 sekund, co jest najlepszym rezultatem wśród wszystkich SUV-ów.

range_rover_sport_svr_record_nurburgring_2014_3

Nie jest to przypadek, co udowadnia drzemiący pod maską silnik – mocarne V8 generujące aż 550 KM. Dzięki temu brytyjskie auto osiąga setke w mniej niż 5 sekund. Ponadto karoseria zyskała lepszą aerodynamikę i zastosowano sztywniejsze zawieszenie. Nie zabrakło także wydajniejszego układu hamulcowego. Pozostaje tylko czekać aż ta potężna wersja trafi do salonów!

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW 530d xDrive Touring Modern Line – sportowiec rodzinny

Przyszłość Nissana