w

Pościg policyjny na A4. Uciekał, bo ukradł alkohol (wideo)

Pościg policyjny na A4
Pościg policyjny na A4. Uciekał, bo ukradł alkohol (wideo)

Głupota ludzka nie zna granic, czego przykładami są liczne kradzieże. Niestety, polskie władze nie popisują się rozsądkiem w przypadku aktualizowania prawa w tym zakresie.

Kradzież czegoś o wartości do 500 złotych jest obarczona ryzykiem otrzymania mandatu. Przy takiej kwocie ten czyn traktowany jest jako wykroczenie. Chodzą jednak słuchy, że limit ma zostać zwiększony do 800 złotych. Mali przedsiębiorcy prowadzący sklepy będą więc notowali kolejne straty, bo łup może być wartościowy, a ryzyko kary małe. Poniekąd zachęci to przestępców do działania. Pościg policyjny na A4 udowadnia, że nie brakuje takich „bohaterów”.

Warto w tym miejscu dodać, że ten przestępca był wyjątkowo nierozsądny i doprowadził do kumulacji bardzo niebezpiecznych, niepożądanych czynów. Grozi mu znacznie więcej, niż zwykły mandat.

Pościg policyjny na A4

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia (w minioną sobotę). Dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał informację o kradzieży alkoholu na stacji paliw, która znajduje się przy autostradzie. Sprawca zdarzenia był na tyle nikczemny, że wrócił na stację i jeszcze ukradł płyn do spryskiwaczy – jak wcześniej o tym zapomniał.

>Pościg zakończony w budzie dla psa. Uciekinier nie zdołał zgubić ogona (wideo)

Funkcjonariusze wiedzieli jakiego pojazdu i rozpoczęli poszukiwania. Podejrzany został zlokalizowany w Leśnicy. Policjanci włączyli sygnały i nakazali kierowcy, by ten się zatrzymał. Mężczyzna nie zamierał jednak od razu odpuszczać.

Świadkowie interwencji postanowili pomóc policji i zablokowali przejazd podejrzanemu mężczyźnie. Tym sposobem zapobiegli potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom, które mogłyby wydarzyć się na drodze.

Pościg policyjny na A4
Świadkowie pomagali policji zatrzymać przestępcę

Okazało się, że kierowcą był 40-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Alkomat wykazał, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Na tym jednak nie koniec. Narkotest potwierdził obecność narkotyków w organizmie przestępcy. Była to kokaina.

Sprawca całej historii już usłyszał zarzuty. Czeka go sprawa w sądzie, która może zakończyć się wyrokiem pozbawienia wolności do 5 lat. I można się spodziewać surowej oceny sytuacji. Wymiar Sprawiedliwości nie powinien być łaskawy wobec takich osobników.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyścig aut powolnych

Wyścig aut powolnych. Szybko nie było, ale emocji nie brakowało (wideo)

Łada X-Cross 2023

Łada X-Cross 2023 udaje, że jest Ładą. To chiński model z rosyjskim znaczkiem