w

Nowa Tesla za 100 tysięcy złotych: Amerykański producent szykuje hatchbacka!

Najtańszy model Tesli
Nowa Tesla za 100 tysięcy złotych: Amerykański producent szykuje hatchbacka!

Tesla należy do najszybciej rozwijających się firm motoryzacyjnych na świecie. Jej gama jest stopniowo rozwijana.

Aktualna oferta, którą znajdziemy w Polsce obejmuje trzy propozycje – Modele 3, X i S. Pod tymi krótkimi nazwami kryją się zaawansowane technologiczne pojazdy naszpikowane najnowocześniejszą elektroniką. Warto dodać, że auta występują w różnych wariantach mocy.

Tak czy inaczej, najtańszy samochód z gamy, czyli Model 3 to wydatek około 200 tysięcy złotych. To dość dużo, jak na możliwości przeciętnego polskiego klienta. Biorąc pod uwagę globalną „elektryfikację”, producent powinien zaoferować również coś bardziej przystępnego pod względem ceny.

Najtańsza Tesla

Włodarz chińskiego oddziału amerykańskiej marki rozmawiał z rodzimymi mediami na temat przyszłości. W końcu jednak zeszło na temat kolejnych nowych samochodów i wspomniano o ciekawym modelu za 25 tysięcy dolarów, co przy aktualnym kursie (3,73) stanowi wydatek dokładnie 93 250 złotych. Właśnie tyle ma kosztować kolejny reprezentant floty Tesli.

>Tesla oficjalnie w Polsce. Zaskakująca cena podstawowego modelu<

Zostanie zaprojektowany właśnie w Chinach. Gdzie dokładnie? W centrum badawczym Gigafactory w Szanghaju. Co istotne, Chiny mają być również miejscem produkcji. Czego należy się spodziewać? Najtańszy model Tesli będzie na pewno hatchbackiem. Podejrzewamy, że trafi do segmentu B, czyli jego konkurentami będą między innymi Peugeot e-208 i Opel Corsa-e. Krążą też plotki, że może być nieco większy i dołączyć do grona kompaktów.

Najtańsza Tesla
Nowy model ma kosztować około 25 tysięcy dolarów

Czy należy się obawiać chińskiej produkcji? Oczywiście, że nie. Bardzo wielu innych producentów ma tam swoje zakłady i ciężko byłoby odróżnić egzemplarze stamtąd od tych stworzonych na Starym Kontynencie. Warto dodać, że w chińskich rękach są także najliczniejsze złoża konieczne do produkcji baterii litowo-jonowych.

Kiedy zadebiutuje najtańsza Tesla? Testy drogowe mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Premiera powinna więc nastąpić pod koniec przyszłego 2022 roku. Jeżeli chodzi o cenę, to warto pamiętać o kwestiach podatkowych – może ona różnić się w zależności od miejsca sprzedaży. Podejrzewamy, że w Europie nie będzie najtaniej…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stallone new car

Rambo ma nową furę! 74-latek kupił sobie supersamochód

Audi RS e-tron GT

Audi e-tron GT 2021 nadjechało. Nieco tańszy Taycan?