w

Rambo ma nową furę! 74-latek kupił sobie supersamochód

Rambo ma nową furę! 74-latek kupił sobie supersamochód

Kino akcji lat 80. było naprawdę barwne. Największe produkcje powstawały oczywiście w Stanach Zjednoczonych.

Jedna z nich to kultowy dziś Rambo. W rolę główną wcielił się znany i lubiany Sylvester Stallone. Amerykański aktor grał weterana wojny w Wietnamie, który po powrocie borykał się z licznymi problemami związanymi z asymilacją.

Film wywołał bardzo duże kontrowersje, ponieważ został jednoznacznie utożsamiony z rzeczywistością, w której żołnierze powracający z ciężkich misji nie mieli wystarczającego wsparcia ze strony państwa.

Starszy pan Stallone

Amerykanin ma na koncie kilkadziesiąt ważnych filmów i liczne role główne. Największą sławę przyniosły mu postacie wspomnianego Johna Rambo i Rocky’ego Balboa (pięściarza idącego trudną drogą na sam szczyt).

Stallone kariera
Stallone zyskał największą sławę dzięki rolom Rambo i Rocky’ego

Czas biegnie nieubłaganie i Stallone nie występuje już tak często. Pamiętajmy, że urodził się w 1946 roku, co oznacza, że w lipcu doczeka się 75 lat. Ważne jednak, że ma świetną formę – ćwiczy, dobrze się ubiera i chętnie rozmawia z mediami.

Nowy nabytek w garażu

O czerpaniu radości z życia świadczy także jego ostatni zakup. Amerykanin zdecydował się na supersamochód z rodzimego kraju. To Chevrolet Corvette Convertible 2021, czyli nowość amerykańskiej marki.

Corvette Sylvester Stalone
Nowe auto 75-letniego aktora ma niemal 500 KM

Sercem nowej Vette jest benzynowy silnik LT2 V8 o pojemności 6,2 litra. Współpracuje z nim 8-biegowa przekładnia automatyczna, która kieruje cały potencjał na oś tylną. A jest czym rozporządzać, bo jednostka legitymuje się mocą 497 koni mechanicznych i momentem obrotowym wynoszącym 630 niutonometrów. Ceny tego modelu startują od około 70 tysięcy dolarów, czyli ponad 260 tysięcy złotych (kurs 3,73).

 

 

We are extremely proud and honored (and a little ⭐ star-struck) to be able to say Sylvester Stallone is now one of our…

Opublikowany przez Chevrolet Buick GMC Cadillac of Murfreesboro Sobota, 6 lutego 2021

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

7 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mercedes W221 CDI - acceleration

15-letni diesel z przebiegiem prawie 200 tysięcy w Klasie S W221 pokazał, co potrafi (wideo)

Najtańszy model Tesli

Nowa Tesla za 100 tysięcy złotych: Amerykański producent szykuje hatchbacka!