w

Tesla oficjalnie w Polsce. Zaskakująca cena podstawowego modelu.

Tesla była do tej pory oferowana przez prywatnych importerów. Teraz poznaliśmy oficjalny cennik gamy amerykańskiego producenta.

Każdy, kto interesuje się tą marką wie, że ofertę otwiera Model 3. Auto o sylwetce crossovera skrywa przestronne wnętrze i prowadzi się całkiem nieźle, dlatego bez problemu może rywalizować z europejskimi konkurentami. Tyle że lista rywali jest bardzo krótka, bo wciąż nie ma zbyt wielu aut elektrycznych na rynku.

Model 3 już za 195 490 zł

Jeżeli spojrzymy na cennik tego samochodu, to robi się jeszcze ciekawiej. Za mniej niż 200 tysięcy otrzymujemy modny pojazd z elektrycznym silnikiem, napędem na tył i godnymi osiągami (5,6 sek. do setki, v-max: 200 km/h). Oczywiście, będzie to tzw. golas, ale kwota i tak wydaje się atrakcyjna. Warto jednak zwrócić uwagę na opcje, bo dopłaty są dość znaczne. Najdroższa z nich to Autopilot wyceniony na 39 000 zł – bez względu na model i wersję.

Warto też rzucić okiem na pozostałych przedstawicieli gamy. Bazowy Model S kosztuje 360 490 zł, a Model X startuje od 385 490 zł. Konfigurator znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. Nie golas tylko tesla To wszystko za te “195tyś”:
  -preszklony dach
  -automatyczne lusterka
  -ledy z przodu i tyłu
  -Klimatyzacja dwustrefowa
  -Wszystkie 5 foteli podgrzewanych (łącznje z podłokietnikiem)
  -dostęp do google map w tesli
  -podstawowwy autopilot (który może zmienić pas i wiele wiele więcej)
  -skórzane fotele

  to wszystko w “golasie”
  wykończenie premium
  bezramkowe szyby

  i wiele więcej

 2. “skrywa przestronne wnętrze i prowadzi się całkiem nieźle, dlatego bez problemu może rywalizować z europejskimi konkurentami”

  Tak niewiele trzeba xD

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wnętrze nowego Mercedesa Klasy S w szczegółach – pokaz działania systemów (wideo)

Boeing 727 i nietypowe odejście na drugi krąg – uniknięcie zagrożenia (wideo)