w

Nerwowy rowerzysta miał pretensje do kierowcy. „Chyba nigdy nie prowadził auta” (wideo)

Nerwowy rowerzysta miał pretensje do kierowcy
Nerwowy rowerzysta miał pretensje do kierowcy. "Chyba nigdy nie prowadził auta" (wideo)

To zdarzenie w ogóle nie powinno mieć miejsca. Wystarczyłaby odrobina zrozumienia, by uniknąć niepotrzebnych emocji. Niestety, nie udało się jej uzyskać.

Konflikt użytkowników jednośladów z kierowcami trwa i trwać będzie. Problem tkwi w mentalności i poczuciu, że jedni są ważniejsi od drugich. Te nerwowy rowerzysta jest tego kolejnym przykrym dowodem.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Można podejrzewać, że kierowca miał zieloną strzałkę i chciał dojechać do drogi głównej, aby mieć lepszą widoczność. Gdy to zrobił, tylna część jego pojazdu znajdowała się na przejeździe rowerowym.

Nerwowy rowerzysta „interweniował”

Użytkownik jednośladu miał pretensje do kierowcy, który rzekomo wymusił pierwszeństwo na kobiecie na rowerze. Wtedy też postanowił zatrzymać się i rozpocząć dyskusję. Niewykluczone, że uderzył w auto.

>Kłótnia z rowerzystami zajmującymi całą jezdnię. „Bo pies po tej stronie szedł” (wideo)

Kierowca i pasażerka wysiedli z kabiny samochodu i zaczęła się kłótnia. Biorąc pod uwagę okoliczności, to nerwowy rowerzysta nie zachował się odpowiednio. Jeżeli przejazd blokuje inny pojazd, żaden rowerzysta nie powinien na niego wjeżdżać.

Nerwowy rowerzysta miał pretensje do kierowcy
Po chwili doszło do niepotrzebnej dyskusji, która jednocześnie spowodowała zablokowanie ulicy przed skrzyżowaniem

Kierowca mógł zatrzymać się bliżej krawędzi jezdni i wtedy byłoby więcej miejsca na przejeździe, ale to w żadnym stopniu nie tłumaczy agresywnego zachowania użytkownika roweru. Mężczyzna zachowywał się, jakby nigdy nie prowadził samochodu. Tak naprawdę nie można tego wykluczyć.

Na polskich drogach ewidentnie brakuje wyrozumiałości i kultury. Gdyby uczestnicy ruchu szanowali się z wzajemnością, to uniknęliby naprawdę dużej liczby zbędnych i przede wszystkim niebezpiecznych zdarzeń. Niestety, nic nie wskazuje na to, by sytuacja uległa poprawie. Niektórzy po prostu wolą szukać problemu na siłę, by dać upust swoim negatywnym emocjom.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Chyba co innego widzimy tylne koła samochodu to ledwo z pdp zjechały które są za pdr zatem cały przejazd rowerowy został zablokowany jest to notoryczne zachowanie słabych kierowców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes GLE Coupe Carlex Design

Mercedes GLE Coupe Carlex Design. Rude jest piękne

Pracownik służb drogowych "wyeliminował" rowerzystę na drodze S10

Pracownik służb drogowych „wyeliminował” rowerzystę na drodze S10. „To powinna być standardowa procedura” (wideo)