w

Kia K4 Hatchback. To auto ma więcej sensu, niż można przypuszczać

Kia K4 Hatchback
Kia K4 Hatchback. To auto ma więcej sensu, niż można przypuszczać

Podejście południowokoreańskiej marki wydaje się bardzo logiczne. Jego efektem jest dywersyfikacja gamy, która ma trafiać do jak największej liczby odbiorców.

Dosłownie kilka dni temu udostępnialiśmy zdjęcia sedana, a teraz do sieci wyciekły grafiki w słabej rozdzielczości, które przedstawiają inną wersję nadwoziową tego samego modelu. Kia K4 Hatchback ma wkrótce zadebiutować.

Zacznijmy od tego, że K4 to następca modelu Forte, co oznacza kompaktowe gabaryty, szczególnie jak na amerykańskie standardy, gdzie dominują większe rozmiary, niż na Starym Kontynencie. Nie ma jednak wątpliwości, ze takie auto przyjęłoby się również na europejskich rynkach.

Kia K4 Hatchback – po europejsku

Stylistyka tego samochodu robi bardzo dobre wrażenie. Front jest taki, jak w sedanie, co oznacza reflektory w kształcie bumerangu, charakterystyczny grill oraz zderzak z wyraźnie zaznaczonymi krawędziami.

Profil tu już zupełnie inna bajka, co oczywiście ma związek z inną bryłą. Kia K4 Hatchback dysponuje krótszym zwisem tylnym, który uzupełniają nieco inaczej poprowadzone linie dachu, szyby, słupka i klapy bagażnika. Mówiąc wprost, ta wersja prezentuje się zgrabniej.

Kia K4 Hatchback
Kia K4 Hatchback

Co ważne, tył też wygląda godnie. Lampy zachodzą w dół, ale są złączone listwą, która biegnie przez klapę bagażnika. Do tego dochodzi masywny zderzak i spory spojler dachowy. Dzięki przyzwoitej szerokości, udało się utrzymać zgrabność w tej części karoserii.

Jeżeli chodzi o układy napędowe, to oczywiście nie zostały jeszcze ujawnione. Grafiki, które uzupełniają ten komunikat mają niską rozdzielczość, bo nie pokazała ich Kia. To po prostu wyciek przed rychłą premierą.

>Oto Kia Sonet 2024. Tania i ładna, ale jest pewien haczyk

Niemniej jednak można wywnioskować, że silnik będą takie same, jak w sedanie. To też oznacza, że podstawą zostanie benzynowy, wolnossący silnik o pojemności 2 litrów, który generuje 147 koni mechanicznych.

Kia K4 Hatchback
Kia K4 Hatchback

Jego alternatywą będzie również benzynowa konstrukcja, tyle że o pojemności 1,6 litra oraz z doładowaniem. Inżynierowie wykrzesali z niej 190 koni mechanicznych. Można przypuszczać, że w obu przypadkach użytkownicy będą mogli wybrać skrzynie automatyczne, które dominują na rynku amerykańskim.

Nie wiadomo, kiedy hatchback trafi do sprzedaży, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że po kilku miesiącach od debiutu rynkowego sedana. Można więc spodziewać się go w pierwszym kwartale 2025 roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Citroen Basalt Vision

Citroen Basalt Vision gotowy do produkcji. To mały crossover coupe za przystępną cenę

Dacia Duster ECO-G Expression

To najlepsza wersja Dacii Duster. Polacy będą ustawiać się po nią w kolejce