w

Hyundai i30 2024, czyli aktualizacja dobrze znanego bywalca polskich dróg

Hyundai i30 2024
Hyundai i30 2024, czyli aktualizacja dobrze znanego bywalca polskich dróg

Południowokoreański producent postanowił przeprowadzić kolejną modernizację swojego kompaktowego modelu. Zmiany nie są rewolucyjne, ale zauważalne.

Hyundai i30 2024 ma utrzymać dobrą pozycję marki w mocno obsadzonym segmencie C. Biorąc pod uwagę szybki rozwój konkurentów, nie będzie to łatwe. Przypomnijmy, że aktualna generacja jest oferowana od 2016 roku. Trzy lata później przeszła gruntowny lifting. Jeżeli chodzi o te mniejsze aktualizacje, to jest to już druga, jaka objęła trzecie wcielenie. Łącznie przeprowadzono więc trzy odświeżenia.

Co tym razem? Zmiany stylistyczne są bardzo skromne i obejmują jedynie detale. Producent oferuje teraz dwanaście lakierów, wśród których znajduje się siedem nowych: Abyss Black Pearl, Ultimate Red Metallic, Meta Blue Pearl, Ecotronic Grey Pearl, Jupiter Orange Metallic, Cypress Green Pear i Sailing Blue Pearl.

Hyundai i30 2024
Hyundai i30 2024

Oprócz tego, zmieniono farbę na przednim zderzaku. Teraz jest bardziej odporna na zarysowania. Z kolei wersja N Line ma teraz nieco inną fakturę atrapy chłodnicy, a niżej umieszczonych wlotach zagościły metalowe wstawki.

Hyundai i30 2024 – lepsze wyposażenie

Odświeżony kompakt z Korei Południowej ma teraz nowe wzory tapicerki pokrywającej siedzenia. Na materiałowej tkaninie zastosowanej na oparciach zagościł nowy motyw poziomych linii, który nieco ożywia ciemną kabinę.

>Tak wygląda przyszłość kuriera. Hyundai ST1 gotowy do zadań specjalnych

Hyundai i30 2024 otrzymał także kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 4,2 cala, który jest oferowany w standardzie. Wśród opcji znajdziemy cyfrowe wskaźniki osadzone na instrumencie o przekątnej 10,25 cala. Oprócz niego, bazowa konfiguracja oddaje do dyspozycji porty ładowania USB-C.

Hyundai i30 2024 wnętrze
Hyundai i30 2024

Koreański model po liftingu zyskał także nowe elementy z zakresu bezpieczeństwa. W standardzie klient otrzymuje m.in.: asystenta zapobiegania kolizjom czołowym, system utrzymywania pasa ruchu, informowanie o ograniczeniach prędkości i ostrzeżenie przed pozostawieniem dziecka lub cennych przedmiotów w drugim rzędzie.

Hyundai i30 w zaktualizowanej wersji ma trafić do produkcji już w przyszłym miesiącu. Przypomnijmy, że jest wytwarzany w fabryce w Nosovicach (Czechy). Dostawy powinny rozpocząć się w trzecim kwartale 2024 roku. Ceny poznamy niebawem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Golf R

Volkswagen R chce być jak CUPRA. Pytanie, czy CUPRA też tego chce?

Mercedes Klasy G 2024

Oto Mercedes Klasy G 2024 (lifting). Spokojnie, pozostał spalinowy