w

Fan czterech kółek sprzedaje auto. Mike Brewer oferuje swoje Porsche

Mike Brewer Porsche 912E
Fan czterech kółek sprzedaje auto. Mike Brewer oferuje swoje Porsche

Każdy fan motoryzacji doskonale zna ten program. Jego koncepcja opiera się na kupowaniu „zmęczonego” auta w celu jego naprawy, a następnie sprzedaży z zyskiem.

Od samego początku prowadzącym był Mike Brewer, który świetnie spisywał się w tej roli. To on odpowiadał za zakup i sprzedaż. Natomiast naprawianiem samochodu zajmował się pierwotnie Edd China, który po wielu latach zrezygnował i został zastąpiony przez Anta Ansteada. Ten drugi pracował z Brewerem znacznie krócej (dwa sezony) i ustąpił miejsca Marcowi Priestley’owi, który rozpoczął swoją przygodę od 17. sezonu.

Wróćmy jednak do 60-letniego prezentera Wheeler Dealers, który jest w tej historii najbardziej istotny. To właśnie on postanowił sprzedać bardzo ciekawy samochód. To Porsche 912E, które w swoim czasie miało wypełnić lukę między 914 a 924.

Mike Brewer sprzedaje Porsche

Zacznijmy od tego, że te takie wydanie 911-tki należy do niezwykle rzadkich. Jego sercem jest bowiem zaledwie czterocylindrowy silnik, który był montowany w połowie lat 70. Tym sposobem producent chciał utrzymać zainteresowanie modelem po wycofaniu 914, a przed wprowadzeniem 924.

Ta niewielka konstrukcja typu bokser miała pojemność od 1,7 do 2 litrów. Co istotne, wyposażono ją we wtrysk paliwa marki Bosch, co wyjaśniał dopisek „E” w nazwie (od „einspritz”, czyli wtrysk). Moc wyjściowa tego benzyniaka to zaledwie 86 koni mechanicznych.

>Budżetowy papamobil Franciszka trafił na sprzedaż. Polacy dobrze znają ten model

Użytkownik mógł jednak liczyć na skromną masę własną i dobre wyważenie, co owocowało przyjemnością z jazdy godną Porsche. Nic więc dziwnego, że Mike Brewer polubił ten samochód i postanowił go nabyć.

Mike Brewer Porsche 912E
Porsche 912E

Nie było to jednak takie oczywiste, ponieważ znalazł to Porsche podczas kręcenia odcinków w Karolinie Północnej. Początkowo nie zamierzał podejmować decyzji zakupu, ale cena 10 000 dolarów go przekonała.

Auto zostało rozebrane i okazało się, że jest w bardzo dobrej kondycji. Później przemalowano je na oryginalny, niebieski kolor i dorzucono czarne, 16-calowe felgi Fuchs. Niedawno przeprowadzono także przegląd silnika.

Brytyjczyk sprzedaje swoje Porsche poprzez Iconic Auctioneers i oczekuje 40-50 tysięcy funtów netto, co wydaje się pokaźną sumą. Można uznać, że to budżetowa konfiguracja, ale jej rzadkość podnosi cenę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwulatek uruchomił Teslę i potrącił swoją matkę

Dwulatek uruchomił Teslę i potrącił swoją matkę. Ta postanowiła pozwać producenta

Niemiecki minister grozi zakazem jazdy

Niemiecki minister grozi zakazem jazdy (autami) w weekendy. To nie żart