w

Ekspansja modelowa Audi do 2025 roku. Przed nami kilka ważnych debiutów

Audi A6 e tron concept
Ekspansja modelowa Audi do 2025 roku. Przed nami kilka ważnych debiutów

Nietrudno dostrzec znacznie szybsze tempo aktualizacji ofert produktowych w branży motoryzacyjnej. Generacja jednego modelu trwa dziś zaskakująco krótko, a przy tym jest okraszona częstymi modernizacjami.

To już nie te czasy, gdy auto w niezmienionej formie utrzymywało się w sprzedaży przez ponad dekadę. Dziś w tym czasie tworzy się praktycznie dwa wcielenia, które są dodatkowo odświeżane. Producent z Ingolstadt zdaje sobie sprawę z aktualnej sytuacji. Właśnie dlatego zapowiedziana ekspansja modelowa Audi obejmuje szereg nowości.

Zacznijmy od tego, że aktualne działania niemieckiej marki są dwutorowe. Wciąż rozwijana jest flota aut spalinowych i hybrydowych, ale jednocześnie tworzone są zupełnie nowe modele z napędami zero-emisyjnymi. Wszystko po to, by zadowolić szersze grono klientów.

Ekspansja modelowa Audi – dwa intensywne lata

Rozbudowa gamy już trwa, a towarzyszy jej odmładzanie dotychczasowych modeli. To dopiero trzeci miesiąc 2024 roku, a Niemcy pokazali już odświeżone Q7, RS6 Avant w wersji GT, zmodernizowane Audi A3 z nowymi możliwościami konfiguracyjnymi oraz Q6 e-tron, które ujawniło nowy nurt stylistyczny marki.

Na tym oczywiście nie koniec. Ekspansja modelowa Audi przewidziana do końca 2025 roku została opracowana w nowym dokumencie opisującym strategie na najbliższe miesiące. Nie jest to notka marketingowa tylko książka mająca 154 strony. Poważna sprawa.

>Audi Q6 e-tron chce być modne. Przednie światła to lekka mieszanka BMW i Hyundaia

Czego więc możemy się spodziewać? Aż dwudziestu nowych samochodów. Wydaje się, że jednym z najważniejszych będzie Audi A6 e-tron, którego prototyp był już prezentowany. Wersja produkcyjna wykorzysta nową platformę PPE (Premium Platform Electric). Stanowi ona fundament takich modeli, jak wspomniane Q6 e-tron oraz elektryczny Macan.

Ekspansja modelowa Audi: Q6 e-tron
Audi SQ6 e-tron

Druga połowa roku też będzie obfita w nowości. Możemy oczekiwać premier nowych generacji modeli A5 oraz Q5. Z perspektywy polskiego rynku, to bardzo istotne debiuty. Spalinowe auta premium tych gabarytów cieszą się u nas dużym zainteresowaniem.

Niektórych może zaskoczyć, że Audi A4 zakończy swój żywot na aktualnie oferowanym wcieleniu. Krótko mówiąc, nie będzie nowej generacji tego auta. Szkoda, ponieważ to kawał historii producenta z Ingolstadt. Można podejrzewać, że model zostanie zastąpiony przez nowe A5 Sportback. Wydaje się, że koniec czeka także modele A1 i Q2.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lancia Ypsilon Hybrid

Lancia Ypsilon Hybrid uzupełnia ofertę. Automat w standardzie

Fiat 500e

Fiat przerobi model elektryczny na spalinowy. Czy to początek rewolucji zwrotnej?