w

DJ Tiesto ma nowe auto. Jest luksusowe i kwadratowe

Rolls Royce Cullinan Mansory
DJ Tiesto ma nowe auto. Jest luksusowe i kwadratowe

Nie jest tajemnicą, że znani artyści dysponują dużymi budżetami, które pozwalają im nabywać unikatowe i drogie dobra materialne.

Rynek motoryzacyjny umożliwia im kupno naprawdę wyjątkowych zabawek. DJ Tiesto postawił na model, który raczej nie pozwoli mu zniknąć w korku. To luksusowy samochód, który cieszy się dużym wzięciem wśród celebrytów.

Jak można się domyślać, 54-letni Holender wybrał SUV-a, co jest zgodne z aktualnie panującymi trendami. Nie wybrał jednak produktu marki premium. Zdecydował się na auto z jeszcze wyższej półki, które cechuje monumentalna sylwetka.

DJ Tiesto i jego SUV

Pod domem znanego artysty mieszka teraz Rolls Royce Cullinan. To absolutny hit brytyjskiej marki i jeden z nielicznych SUV-ów oferujący prawdziwie luksusowe wnętrze. Co ciekawe, DJ Tiesto zdecydował się na egzemplarz zmodyfikowany przez renomowanego tunera.

Chodzi o firmę Mansory, którzy przygotowała specjalny pakiet dla tego modelu. Cullinan zyskał agresywny body kit, który dodaje odrobinę sportowego charakteru. W jego skład wchodzą przeprojektowane zderzaki, nakładki progowe, spojler, dodatkowe wloty powietrza i wstawki aerodynamiczne. Te ostatnie raczej niewiele dają, podobnie zresztą jak dyfuzor.

Rolls Royce Cullinan Mansory DJ Tiesto
Rolls Royce Cullinan Mansory

Dopełnieniem całości są 22-calowe felgi aluminiowe o wieloramiennym wzorze. Świetnie pasują do kwadratowego nadwozia i obniżonego zawieszenia. Do tego dochodzi czarny lakier z motywami granitu na dachu, masce i kilku dodatkach.

Sercem prezentowanego auta jest oczywiści silnik V12 o pojemności 6,75 litra. Współpracuje z nim ośmiobiegowa skrzynia automatyczna ZF, która przekazuje moc na obie osie. Seryjna sztuka oddaje do dyspozycji 570 koni mechanicznych i 850 niutonometrów.

>Rod Stewart miał Ferrari F50. Teraz Ty możesz je mieć

Mansory zdecydowało się na dodatkowy zastrzyk mocy – choć stosunkowo skromny. DJ Tiesto ma teraz pod prawą stopą 603 konie mechaniczne i 950 niutonometrów. Można więc założyć, że Rolls Royce Cullinan po wizycie u tunera potrafi przyspieszać do setki w mniej, niż 5 sekund i rozpędza się do ponad 250 km/h (po zdjęciu elektronicznej blokady).

Ile kosztuje brytyjski, luksusowy SUV po tych wszystkich przeróbkach? To akurat nie zostało ujawnione, ale wydaje się, że w jego cenie można znaleźć porządny dom z dużą działką pod miastem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dacia Nova MPV

Nieznany minivan Dacii. Tego widoku nie da się zapomnieć

Skyworth Skyhome

Chińska limuzyna za 125 tysięcy złotych. Ma wielki ekran i fotele kapitańskie