w

BMW M2 AC Schnitzer 2023. Nisko i aerodynamicznie

BMW M2 AC Schnitzer 2023
BMW M2 AC Schnitzer 2023. Nisko i aerodynamicznie

Bawarskie coupe w najnowszym wydaniu doczekało się kolejnego pakietu modernizacji od znanego tunera. Powinien zainteresować tych użytkowników, którzy oczekują jeszcze większej skuteczności.

BMW M2 AC Schnitzer 2023 zostało udoskonalone pod kątem aerodynamicznym. Świadczą o tym wszelkiego rodzaju nakładki, dyfuzor, przedni splitter i spojlery. Nie zbrakło także przeprojektowanej maski. Bystry wzrok dostrzeże także cztery karbonowe końcówki układu wydechowego. Warto dodać, że większość komponentów wykonano z włókna węglowego.

Bawarskie auto w tym wydaniu prezentuje się znacznie bardziej agresywnie, niż fabryczna konfiguracja. Do tego, zapewnia większą wydajność, o czym świadczy docisk – z przodu wynosi 60 kilogramów, a z tyłu – aż 80 kilogramów.

BMW M2 AC Schnitzer 2023

Na tym nie koniec ulepszeń. Uwagę zwracają także nowe felgi aluminiowe AC4 z wykończeniem Techgold. Alternatywą dla tej faktury może być błyszcząca czerń. Jeżeli chodzi o rozmiar, to z przodu znajdują się 20-calowe obręcze, a z tyłu – 21-calowe.

BMW M2 AC Schnitzer 2023 oferuje także zmodyfikowane zawieszenie z regulacją wysokości. Według tunera, lepiej tłumi i kompresuje. Bawarskie coupe może zostać obniżone o 35 milimetrów z przodu i 30 milimetrów z tyłu.

>BMW M3 Touring AC Schnitzer. Dla rodzinnego fana mocnych wrażeń

Firma pracuje także nad modyfikacjami układu napędowego. Efekty nie są jeszcze znane. Warto w tym miejscu podkreślić, że trzylitrowa, rzędowa „szóstka” pracująca pod maską M2 generuje fabrycznie 453 konie mechaniczne oraz 550 niutonometrów. Większy potencjał silnikowy ma oferować lepsze osiągi.

BMW M2 AC Schnitzer 2023
BMW M2 AC Schnitzer 2023 ma oferować nie tylko zmodyfikowaną karoserię, ale tez ulepszone wnętrze i wzmocniony układ napędowy

Jako że AC Schnitzer podszedł do pakietu kompleksowo, kilka nowości znajdziemy także we wnętrzu. Wśród nich są kierownica z perforowaną skórą Nappa, tapicerka z Alcantary uzupełniona jasnoszarymi szwami, a także manetki, podnóżek i uchwyt wykonane z aluminium.

Prezentowane auto zostanie pokazane szerszej publiczności podczas Salonu Samochodowego w Essen. Impreza odbędzie się w dniach 1-10 grudnia 2023 roku. Z kolei zastosowany pakiet ma trafić do oferty najbliższej wiosny, czyli za kilka miesięcy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lucid Gravity 2024

Lucid Gravity 2024. Nowy luksusowy SUV na prąd

Peugeot E-Traveller 2024

Peugeot E-Traveller 2024. Nowa twarz, elektryczna technologia