w

Audi RS Q8 ABT. Cena niska nie jest

Audi RS Q8 Signature Edition
Audi RS Q8 ABT. Cena niska nie jest

Niemiecki SUV trafił na warsztat nadwornego tunera, gdzie został zmodyfikowany pod gust jeszcze bardziej wymagających klientów.

Audi RS Q8 ABT wygląda jak czarny charakter z filmu akcji. Firma, która odpowiada za projekt nazwała go Singature Edition. Jak można się domyślać, cena takiego samochodu nie jest niska. Ale o tym za chwilę.

Stylistyka została zmodyfikowana w taki sposób, by model kipiał muskularnością. Właśnie dlatego pojawiły się przemodelowane zderzaki, nakładki progowe, nowe felgi, dodatkowe floty powietrza i spojlery. Summa summarum, trudno byłoby przejść obojętnie obok tego auta. Nawet po zmroku rzucałby się w oczy.

Audi RS Q8 ABT
Wszechobecna czerń i body kit nadają całości unikatowy charakter

We wnętrze też nie zabrakło pracy. Większość dekorów została zmieniona na elementy z włókna węglowego. Oprócz tego można liczyć na dodatkowy zamsz i pikowaną skórę ze starannymi szwami, która zdobi fotele i tylną kanapę.

Audi RS Q8 ABT – mocniejsze, niż seryjne

Przypomnijmy, że standardowe Q8 w topowej specyfikacji skrywa czterolitrowe, doładowane V8 zdolne generować 591 koni mechanicznych i 800 niutonometrów. To naprawdę dużo, ale tuner uznał, że można wykrzesać znacznie więcej z tego układu.

Zobacz także: Bratobójczy pojedynek Audi: TT RS ABT vs R8 V10 (wideo)

Panowie zastosowali nowe turbosprężarki i wydajniejszy intercooler. Oprócz tego przeprogramowali komputer sterujący i dorzucili nowy układ wydechowy. Tym sposobem podnieśli potencjał Audi RS Q8 ABT do 789 koni mechanicznych i 1000 niutonometrów.

Takie parametry wyraźnie polepszyły i tak już świetną dynamikę pojazdu. Prezentowane Q8 rozwija setkę w zaledwie 3,2 sekundy. To o 0,8 sekundy szybciej, niż seryjny model. Prędkość maksymalna samochodu to natomiast 315 km/h.

Audi RS Q8 ABT - wnętrze
Kokpit zyskał pikowaną skórę i dekory z włókna węglowego

I teraz przechodzimy do najważniejszego – wspomnianej ceny. ABT Sportsline wybuduje zaledwie 96 sztuk Signature Ediiton. Sam pakiet wyceniany jest na 129 tysięcy euro. Jeżeli klient nie nabył jeszcze samochodu i chce otrzymać go „w komplecie”, to musi wyłożyć 316 480 euro.

Czy znajdą się chętni? Nie brakuje zamożnych fanów sportowych SUV-ów, dlatego nie mamy wątpliwości, że ABT szybko sprzeda całą pulę pojazdów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bentley 2023 - zapowiedź modelu

Nowy model Bentleya nadjeżdża. Debiut 10 maja!

Produkcja Fiata w Serbii

Fabryka Stellantis w Serbii. Decyzja podjęta