w

Audi chce kupić nową platformę EV od Chińczyków

Plany Audi
Audi chce kupić nową platformę EV od Chińczyków

Niemiecki producent próbuje coraz śmiele walczyć o azjatyckiego klienta. Musi jednak dostosować się do tamtejszych warunków.

Jedną z konieczności jest inwestycja w pojazdy elektryczne. Do tego trzeba odpowiednich technologii. Audi wyszło z założenia, że można zainwestować w konstrukcje azjatyckie. I tak urodził się pomysł, by porozmawiać z firmą SAIC.

To jeden z potentatów w branży motoryzacyjnej. Pod nim działa IM Motors. Firma z Ingolstadt może od niej nabyć kompletną platformę, która będzie dopasowana do odpowiednich jednostek elektrycznych.

Audi kupi platformę EV od Chińczyków?

Krążą słuchy, że trwają negocjacje dotyczące warunków biznesowych takiej inwestycji. Jak przekazał Reuters, szczegóły umowy nie są jeszcze skonkretyzowane. Biorąc pod uwagę technologie, jest już ona dostępna, o czym świadczy sedan L7, który zadebiutował w 2022 roku.

>Audi R8 VF Engineering. Cel? Więcej mocy

Warto dodać, że Audi prowadziło rozmowę z różnymi firmami. Dlaczego akurat IM Motors? Podejrzewamy, że oprócz ekonomii, istotna była dostępność. Chińczycy są potentatami w tworzeniu takich podzespołów, dlatego współpraca z nimi może zapewnić nie tylko oszczędności, ale też terminowe dostawy, które są niezwykle istotne dla zachowania odpowiedniego tempa produkcyjnego.

Audi Concept
Nowa platforma ma być wykorzystana na azjatyckim rynku

Audi pracuje też nad własną architekturą przystosowaną do samochodów elektrycznych. Nosi nazwę PPE (Performance Platform Electric). Niestety, problemy z oprogramowaniem spowolniły jej rozwój. Przez to elektryczne Porsche Macan będzie miało opóźniony debiut.

Ostatnie doniesienia medialne sugerują także, że niemiecki producent konstruuje także platformę, która ma wykorzystywać nowe ogniwa akumulatorowe Volkswagena. Rozwój na wielu frontach jest jednak kosztowny, tym bardziej że efekty zostały opóźnione. Producent musi zatem przyspieszyć, by zoptymalizować gamę i zacząć zarabiać na nowościach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klasa G Carlex Design

Klasa G Carlex Design. Pakiet od polskiego tunera

Wszyscy mówią o wypadku Megane

Wypadek Megane R.S. w Krakowie. Co zrobić, by nie było takich historii?