w

Zgubiła go brawura: Wpadł w poślizg i naraził się policji

Brawurowy poślizg i utrata kontroli nad Challengerem
Zgubiła go brawura: Wpadł w poślizg i naraził się policji

Dla niektórych użytkowników sportowych samochodów tłum osób jest jak płachta na byka. Gdy tylko nastają takie okoliczności, od razu zaczyna się seria niebezpiecznych decyzji.

To oczywiście pozbawione jest zdrowego rozsądku i wyobraźni. Niestety, chęć zaimponowania innym ma często większą siłę, niż pokora i świadomość własnych, często bardzo ograniczonych umiejętności. W tym przypadku było dokładnie tak samo.

700 KM na tylnej osi i niekontrolowany poślizg

Dodge Challenger Hellcat to muscle car z prawdziwego zdarzenia. Automatyczna skrzynia, ogromna moc i napęd na tylną oś – właśnie taki powinien być amerykański sportowiec. Okiełznanie takiego potencjału wymaga dużego doświadczenia

Ten kierowca nie dysponował właściwym wyczuciem maszyny, a jednocześnie chciał brawurowo „spalić gumę” przed publiką – warto dodać, że na otwartym odcinku drogi. Mężczyzna szybko stracił kontrolę nad pojazdem, przejechał przez krawężnik i o mały włos nie doprowadził do zderzenia czołowego.

Zupełnym fartem zdołał wyhamować i nie wypadł poza jezdnię. Szybko wrócił na właściwy tor jazdy i starał się oddalić z miejsca zdarzenia, by nie było więcej wstydu. Na jego nieszczęście widział to patrol policji, który natychmiast włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, by go zatrzymać.

 

Doing burnouts and acting like you’re driving a mustang from r/WinStupidPrizes

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kia Sportage 2021 wizualizacja

Tak może wyglądać nowa Kia Sportage. Będzie hit?

Renault 5 2021

Nowe Renault 5 – świetny projekt niezależnego stylisty