w

Nowe Renault 5 – świetny projekt niezależnego stylisty

Renault 5 2021
Nowe Renault 5 - świetny projekt niezależnego stylisty

Francuska marka stworzyła bardzo wiele ważnych modeli, które dziś mają status kultowych. Jednym z nich jest bez wątpienia Renault 5.

Samochód został zaprezentowany w 1972 roku. Dokładnie rok później zajął drugie miejsce w konkursie na Europejski Samochód Roku. Doczekał się dwóch generacji. Jego produkcja trwała do 1996 roku. W tym czasie znalazł niemal 5,5 miliona klientów. Dziś już niewiele sztuk jeździ po drogach Starego Kontynentu. Największą wartość ma oczywiście odmiana „Turbo”.

Współczesne Renault 5 – projekt niezależny

Moda na auta w stylu retro trwa w najlepsze, dlatego przywrócenie tego modelu we współczesnym wydaniu jest ciekawym pomysłem. Niezależny stylista, Marco Maltese, postanowił zaprojektować własną interpretację tego auta.

Nowe Renault 5
Tak mogłoby wyglądać współczesne Renault 5

Trzeba przyznać, że świetnie połączył nowoczesność z nawiązaniami do protoplasty. Samochód wydaje się większy, ale proporcje nadwozia pozostały takie same. To samo dotyczy elementów oświetlenia, które wykorzystują nowocześniejszą technologię. Gdyby auto miało kiedykolwiek wyjechać na ulice, to z pewnością otrzymałoby napęd elektryczny.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brawurowy poślizg i utrata kontroli nad Challengerem

Zgubiła go brawura: Wpadł w poślizg i naraził się policji

Giermaziak Nurburgring

Był Kubica, jest Giermaziak – kolejny Polak imponuje na Nurburgringu