w

Wyjątkowy Mercedes-Benz trafi na aukcję

Uwielbiam zabytkowe Mercedesy, szczególnie te przedwojenne. I właśnie z takim mamy tym razem do czynienia. To 680 S Torpedo Roadster, który imponuje pod każdym względem. 

Tylko spójrzcie na jego niezwykłe kształty tworzące elegancką całość. Produkcja tego modelu ruszyła w 1927, jednak prezentowany egzemplarz pochodzi z 1929 roku. Wygrał on konkurs elegancji Pebble Beach (2012). Pod jego maską mieszka rzędowa “szóstka” o mocy 120 KM. To jedna ze 148 sztuk, jakie wyprodukowano. Większość z nich stanowiły kabriolety z karoserią Sindelfingen. Auto jest więc naprawdę unikatowe, dlatego interesuje się nim bardzo wielu kolekcjonerów. Jego aukcja odbędzie się za miesiąc i zostanie przeprowadzona przez RM Sotheby’s, co oczywiście nie jest zaskoczeniem. Specjaliści przewidują, że Torpedo Roadster zostanie zlicytowany za 6,5-8 milionów euro.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Doszczętnie rozbita Giulia Quadrifoglio…

Brązowy Lexus LFA na sprzedaż