w

Wyjątkowo drogi numer rejestracyjny: Ktoś zapłacił za niego więcej, niż za dom

Wyjątkowe rejestracje
Wyjątkowo drogi numer rejestracyjny: Ktoś zapłacił za niego więcej, niż za dom

Pasja do motoryzacji ma różne oblicza. Niektórzy zwracają uwagę na każdy, nawet najmniej istotny szczegół, dlatego wszystko może okazać się cenne.

Tak też jest z tablicami rejestracyjnymi. W naszym kraju można udać się do urzędu i zapłacić wielokrotność bazowych kosztów, by spersonalizować tablice. Nie ma oczywiście pełnej samowolki, ale i tak użytkownicy wykazują się dużą kreatywnością w wymyślaniu „blach”. Z takiego rozwiązania korzystają także niektóre firmy, które starają reklamować się na różne sposoby.

Rejestracja za 170 tysięcy dolarów

Przy obecnym kursie to niemal 650 tysięcy złotych. Za takie pieniądze można wybudować całkiem ładny dom pod miastem. Tymczasem ktoś zainwestował tyle w tablice. Miało to miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie istnieje możliwość sprzedawania tych elementów.

Tablice za 170 tysięcy dolarów
Ta krótka rejestracja kosztowała nowego nabywcę prawie 650 tysięcy złotych

O jaką rejestrację chodzi? Bardzo krótką: „0 10”. Historia głosi, że taki numer przypadł mężczyźnie, który był dziesiąty w kolejce po „blachy”, kiedy pojawiła się taka okoliczność w 1902 roku w Birmingham.

Pierwotny właściciel urodził się w 1874 roku. Posiadał hurtownię papierniczą. Po jego śmierci w 1955 roku, tablice przypadły Barry’emu Thompsonowi. Bardzo ciekawy spadek od wujka, prawda? Chyba każdy chciałby odziedziczyć coś takiego. Baryy był wielkim fanem tych „numerów”, dlatego zdobiły jego Jaguara, MINI, Austina i Forda. Mężczyzna zmarł w 2017 roku.

Następnie przypadły jego synowi, który w miniony weekend postanowił wystawić je na aukcji. Licytacja była zacięta. Skończyło się na wspomnianej wyżej kwocie. Kto wie, może wartość tych tablic jeszcze wzrośnie.

 

SOLD! Our automobilia sale is under way and registration number 'O 10′ has just sold for £128,800 (inc. buyers premium) after it came to market for the first time since 1902!

Opublikowany przez Silverstone Auctions Piątek, 13 listopada 2020

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hamilton covid

Hamilton, Perez i Vettel na podium Grand Prix Turcji!

Spóźniony korytarz życia

Blokowanie i nieudolny korytarz życia: Tak nie może być!