w

Blokowanie i nieudolny korytarz życia: Tak nie może być!

Spóźniony korytarz życia
Blokowanie i nieudolny korytarz życia: Tak nie może być!

Kultura jazdy w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Wśród największych problemów można wyróżnić nieuwagę i lekceważenie przepisów.

W tym przypadku było dokładnie tak samo. Na jednej z dwupasmowych jezdni zrobił się korek. Powstał w wyniku wypadku. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe, które miały utrudniony dojazd – właśnie przez zator drogowy.

Liczy się każda sekunda

W takich okolicznościach kierowcy powinni zrobić miejsce po środku. Osoby znajdujące się na prawym pasie muszą zbliżyć się do pobocza lub częściowo je zająć – po to, by pomiędzy pojazdami została stworzona odpowiednia przestrzeń.

W tym przypadku nie było tak dobrze. Zaczęło się od blokowania. Kierowca SUV-a najpewniej nie zwracał uwagi na to, co dzieje się za nim. Pamiętajcie, by zawsze patrzeć w lusterka! Kolejni użytkownicy ruchu też wstrzymywali tempo przejazdu.

Gdy są ranni, najważniejsze jest udzielenie im szybkiej pomocy. Nierzadko o ich zdrowiu i życiu decydują minuty, a nawet sekundy. Warto więc pamiętać o podstawowych zasadach w takich sytuacjach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyjątkowe rejestracje

Wyjątkowo drogi numer rejestracyjny: Ktoś zapłacił za niego więcej, niż za dom

Dacia Logan I wznowienie produkcji

Dacia Logan pierwszej generacji będzie ponownie produkowana. To nie żart.