w

Wygląda jak nowy Polonez Truck, ale to Tesla dla budowlańców. Przydałaby się do różnych zadań

Tesla dla budowlańców
Wygląda jak nowy Polonez Truck, ale to Tesla dla budowlańców. Przydałaby się do różnych zadań

Najpopularniejszy producent aut elektrycznych ze Stanów Zjednoczonych zbudował wokół siebie ogromną grupę fanów, którzy bronią jego produktów na każdym możliwym forum.

Elon Musk stworzył swego rodzaju kult produktu, który w dzisiejszych czasach łatwy nie jest. Fakty są jednak takie, że pod względem cen czy jakości wykonania, samochody jego marki nie są w czołówce – mówiąc delikatnie. To czasami wręcz propozycje budżetowe. Biorąc pod uwagę taki status, Tesla dla budowlańców ma sens.

I nie jest to wada, tylko „elektryczny pragmatyzm”. Jeśli więc ktoś już koniecznie chce mieć  auto na prąd (albo jest to dla niego po prostu opłacalne, co też się zdarza), to może śmiało patrzeć w kierunku gamy tej firmy. I nie chodzi tu o wydajność napędową (w elektrykach jest ona zbliżona), a o stosunek ceny do praktyczności, który w Tesli jest po prostu wysoki.

Tesla dla budowlańców
Tesla Cybertruck z ruchomą platformą, grafiki: Sugar Design

Pojazdy tego producenta są dziś dedykowane głównie prywatnym nabywcom ze względu na ich osobowy charakter. Gdyby jednak powstał jakiś model stricte użytkowy, to mógłby cieszyć się sporym wzięciem – w pewnych kręgach, rzecz jasna.

Tesla Cybertruck może być tego namiastką, bo w końcu jest pick-upem. Jej walory użytkowe wydają się jednak ograniczone. I nie chodzi tu o zasięg, tylko inne możliwości. Mówiąc wprost, dostępna skrzynia załadunkowa nie załatwia wszystkich spraw.

Tesla dla budowlańców

Amerykańska marka mogłaby zwiększyć możliwości konfiguracji tego pojazdu. Niezależny grafik ukryty pod pseudonimem Sugar Design uznał, że jedną z propozycji może być ruchoma „paka”, która ma pod sobą hydrauliczny podnośnik.

Takie rozwiązanie pomogłoby w pozbywaniu się sypkiego ładunku. Wbrew pozorom, istnieje sporo zadań związanych z takimi pracami. Taka Tesla dla budowlańców przydałaby się w miejscu, gdzie trzeba przewozić żwir, piach czy inne „granulowe” ładunki.

Tesla dla budowlańców
Tesla Cybertruck z ruchomą platformą, grafiki: Sugar Design

Oczywiście trzeba brać pod uwagę masę własną pojazdu i jego ładowność. Tę drugą ograniczają przede wszystkim ciężkie akumulatory trakcyjne, ale pamiętajmy, że duży ładunek nie zawsze musi być przesadnie ciężki.

>Tak wygląda nowe auto Huawei. Jest większe niż Tesla Model S

Według nas świetnym pomysłem byłoby stworzenie Tesli z klasyczną zabudową. Model dla kuriera mógłby oferować bagaż nowoczesnych technologii, a przy tym dysponować dużą przestrzenią załadunkową oraz przyzwoitym zasięgiem. Istotną rolę grałaby także cena.

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę fanów Tesli, na pewno znalazłby się rynek na dedykowane adaptacje przestrzeni załadunkowej (na przykład kamper, chłodnia czy food truck). Krótko mówiąc, Amerykanie powinni to rozważyć.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota X-Van - grafiki patentowe

Zabawny minivan Toyoty już opatentowany. Ma drzwi przesuwne nawet z przodu

Zapowiedź gamy Alpine

Alpine A390 ma być hitem sprzedaży. Czy CUPRA powinna się bać?