w

Wybuch samochodu elektrycznego podczas ładowania (wideo)

Wybuch samochodu elektrycznego podczas ładowania
Wybuch samochodu elektrycznego podczas ładowania

Samochody elektryczne są niewątpliwą przyszłością motoryzacji. Ta technologia wciąż jest jednak na początku swojej drogi, dlatego pojawiają się pewne niedoskonałości, które nie zawsze mają związek z wydajnością.

„Elektryki” nie są zbyt usterkowe, bo nie mają wielu podzespołów mechanicznych, które mogą zawodzić, co jest sporą zaletą. To nie oznacza, że nie psują się wcale. Zdarzają się mniejsze bądź większe awarie, ale rzadko dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń.

Tutaj niestety wydarzyło się coś bardzo złego – doszło do wybuchu pojazdu. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki to model. Duże prawdopodobieństwo, że BAIC EX360. Pojazd był podłączony do stacji ładowania, gdy doszło do pożaru.

Na miejsce dotarła straż, która próbowała opanować sytuacje. Niestety, chwilę później auto eksplodowało. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Trwają próby ustalenia przyczyny. Niewykluczone, że zaczęło się od zwarcia w gnieździe lub akumulatorze.

https://youtu.be/KWX5aJ63fU8

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzieci, zasłońcie oczy. Oto najbrzydsza replika Ferrari, jaką widział świat

Dzieci, zasłońcie oczy. Oto najbrzydsza replika Ferrari, jaką widział świat (wideo)

Wymusił na lewoskręcie, doprowadził do kolizji i odjechał - świetna reakcja świadka, który dogonił sprawcę

Wymusił na lewoskręcie, doprowadził do kolizji i odjechał – świetna reakcja świadka, który dogonił sprawcę (wideo)