w

Wąska droga i kłopoty kierowcy TIR-a: “Złapał” trochę pobocza i wywrócił wielotonowy zestaw (wideo)

Wąska droga i kłopoty kierowcy TIR-a: "Złapał" trochę pobocza i wywrócił wielotonowy zestaw (wideo)

Nie każda droga na Starym Kontynencie imponuje w dziedzinach zaawansowania technologicznego i bezpieczeństwa.

Istnieje mnóstwo mniej znaczących odcinków, które pozostawiają wiele do życzenia. Kierowcy nie mają jednak wyboru, jeżeli chcą dotrzeć w wyznaczone miejsce. O ile w przypadku użytkownika osobówki nie jest to duży kłopot, o tyle osoba odpowiedzialna za wielotonowy zestaw ma przed sobą znacznie trudniejsze zadanie.

O pół metra za głęboko

Ma to związek nie tylko z masą pojazdu, ale też gabarytami. Niektóre fragmenty dróg trzeba pokonywać z bardzo niskimi prędkościami i dużym wyczuciem. Wystarczy niewielki błąd, by doszło do niepożądanego ciągu zdarzeń.

Przekonał się o tym kierowca TIR-a, który przemieszczał się po bardzo wąskiej, lokalnej drodze. Aby minąć się z samochodem nadjeżdżającym z przeciwka, postanowił zjechać w prawo. Niestety, przesadził i wjechał na grząskie pobocze.

Przód ciągnika zaczął się przechylać i pociągnął za sobą naczepę. W kilka sekund powolna jazda zamieniła się w wywrotkę. Kierowcy nic się nie stało. Niestety, nieszczęście wywołało utrudnienia w ruchu, uszkodzenia pojazdu, opóźnienia w transporcie i kosztowne stawianie pojazdu na koła.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Spontaniczna reakcja taksówkarza na złe zachowanie klienta

Klient wyrzucił przez okno butelkę. Taksówkarz ją podniósł i wyrzucił klienta (wideo)

Buty Lexusa

Lexus IS 350 wyrażony w… obuwiu. Dla tych, którzy lubią utożsamiać się z samochodem.