w

Lexus IS 350 wyrażony w… obuwiu. Dla tych, którzy lubią utożsamiać się z samochodem.

Buty Lexusa
Lexus IS 350 wyrażony w... obuwiu. Dla tych, którzy lubią utożsamiać się z samochodem.

Producenci odzieży bardzo często podejmują współpracę z markami samochodów.

Właśnie dlatego na koszulkach, bluzach, butach i wielu innych częściach ludzkiej garderoby znajdujemy często logo firm motoryzacyjnych. Co więcej, same marki oferują własne linie produktów – w odpowiednich cenach, rzecz jasna.

Wielu fanów czterech (i dwóch) kółek lubi takie rzeczy. Pamiętacie, jaki był szał na obuwie marki Puma sygnowane znaczkami Ferrari i BMW? To było coś. Żadna dyskoteka nie mogła obejść się bez pewnego kroku posiadacza takich sneakersów.

Lexus IS stał się butami

Właśnie w tę stronę poszła japońska marka premium. Skorzystała ze współpracy z firmą RTFKT i stworzyła unikatowe buty inspirowane najnowszą generacją swojego sedana reprezentującego segment D. Chodzi oczywiście o wspomnianego IS-a w wersji 350 F Sport z pakietem Dynamic Handling.

Lexus IS shoes
Inspiracją do ich stworzenia był IS 350 F Sport z pakietem Dynamic Handling

Brzmi to wyjątkowo szczegółowo, jak na odzwierciedlenie samochodu w bucie, ale… Projektanci zastosowali tę samą, unikatową barwę (niebieską) oraz włókno węglowe z tyłu, które nawiązuje do spojlera zamontowanego na klapie bagażnika. Nie zabrakło również podeszwy inspirowanej oponami.

Lexus IS F Sport obuwie
Buty otrzymały dedykowane oznaczenia, unikatowy kolor i wstawki z włókna węglowego

Zwieńczeniem całości jest czubek, który ma przypominać klepsydrowy grill Lexusa. Osoby odpowiedzialne za wykonanie nie zapomnieli także o detalach, wśród których znajdziemy staranne przeszycia, logo Lexusa, dedykowane metki i nazwę modelu auta wydrukowaną w technologii 3D.

Na widok tego obuwia z pewnością nie krzyknęlibyśmy „o, Lexusy!”, ale trzeba jednoznacznie stwierdzić, że nigdy wcześniej nikt nie stworzył czegoś takiego.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Women's World Car of the Year 2021

Kobiecy Samochód Roku 2021: Panie z całego świata wybrały zwycięzców w 9 kategoriach

Alfa Romeo new sedan 2022

Czy Alfa Romeo stworzy rywala BMW Serii 5? To ma sens