w

Volvo zwiększy produkcję

Najnowsze XC90 z miejsca okazało się hitem – nabywców w ciągu 47 godzin od prezentacji znalazło prawie 2 tysiące egzemplarzy, a do przedstawicielstw niemal bez przerwy wpływają nowe zamówienia. W związku z tym potrzebne są pewne „przemeblowania”.

volvo_xc90_r-design

Aby sprostać niesłabnącemu popytowi, Szwedzi postanowili otworzyć dodatkowe 1300 miejsc pracy i wprowadzić trzecią zmianę w fabryce w Göteborgu. Dotychczasowe moce przerobowe pozwalały na wyprodukowanie 300 tysięcy egzemplarzy rocznie (łącznie z modelami S60, S80, V70 i XC70). W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2014 roku Volvo zwiększyło swoją sprzedaż o 9%, a do końca roku szefowie przewidują, że nowych nabywców znajdzie 470 tysięcy samochodów – to będzie nowy rekord dla szwedzkiej marki. Na fali tego sukcesu Volvo chce stopniowo poprawiać swoje wyniki i do 2020 roku dobić do 800 tysięcy sprzedanych modeli rocznie.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Heritage Driving Experience – ciekawa akcja Jaguara

Wschodnia część obwodnicy Lublina otwarta