w

Volkswagen wstrzymuje produkcję w Poznaniu. Brakuje komponentów

Produkcja Volkswagen Poznań wstrzymana
Volkswagen wstrzymuje produkcję w Poznaniu. Brakuje komponentów

Kryzys przemysłu motoryzacyjnego dostał kolejny cios, który jest bezpośrednio związany z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Kolejnym tego dowodem jest krok niemieckiego koncernu. Volkswagen wstrzymuje produkcję w Poznaniu i we Wrześni. Linie montażowe zostaną zatrzymane od 10 marca. Wszystko za sprawą zaburzonego łańcucha dostaw.

Nie jest tajemnicą, że w Rosji również produkowane są liczne komponenty konieczne do produkcji w innych zakątkach świata. Sytuacja jest napięta i niemal wszystkie marki zachodnie podjęły istotne kroki osłabiające wschodniego agresora. To jedyna i słuszna postawa. Musimy to po prostu zaakceptować, ponieważ tylko tak jesteśmy w stanie powstrzymać szaleństwo 70-letniego dyktatora z imperialistyczną wizją świata.

Volkswagen wie, co robić

Władze niemieckiego koncernu nie zamierzają jedynie blokować produkcji w Rosji. Błyskawicznie przekazały pomoc humanitarną w wysokości miliona euro, która zostanie przekazana na rzecz Ukraińców.

Volkswagen Poznań - fabryka
Fabryki we Wrześni i Poznaniu zostaną wygaszone od 10 marca. Nie wiadomo na jak długo

„Chciałbym szczególnie mocno podkreślić, że pomimo zaistniałej sytuacji, nasza Grupa i spółka Volkswagen Poznań chce udzielać pomocy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, i pomagać ofiarom wojny, która jest pogwałceniem prawa międzynarodowego. Wojna na Ukrainie bulwersuje nas wszystkich. Jesteśmy głęboko wstrząśnięci i poruszeni dramatami ludzkimi, jakie rozgrywają się na naszych oczach i zapewniamy o naszym wsparciu w tym trudnym czasie” – mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań sp. z o.o.

Pozostaje wierzyć, że sytuacja jak najszybciej wróci do normy i przemysł będzie mógł zacząć odrabiać straty. Teraz jednak wszyscy muszą postępować jak jedna zjednoczona armia gospodarcza.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW wstrzymuje produkcję w Kaliningradzie

BMW dołącza do zacnego grona. Wstrzymuje produkcję i dostawy do Rosji

Verstappen

Max Verstappen podpisał nowy kontrakt. Swoją 30-tkę będzie świętował w Red Bullu