w

Volkswagen Ogórek Pick-up z przyczepą. Obiekt pożądania każdego hipisa

Volkswagen Ogórek Pick-up z przyczepą
Volkswagen Ogórek Pick-up z przyczepą. Obiekt pożądania każdego hipisa

Ten projekt przenosi nas do lat 70. ubiegłego wieku, gdy modne były pacyfizm, wolność i pełna swoboda. Dziś trudno wyobrazić sobie podobne podejście do życia, szczególnie w Europie.

Nie jest tajemnicą, że Transporter drugiej generacji, czyli słynny Volkswagen Ogórek jest najwięcej wart w oryginalnym stanie. Wszelkie przeróbki nie są pożądane przez kolekcjonerów. To jednak nie zmienia faktu, że zmodernizowane egzemplarze też mogą ujmować stylem.

Ten projekt jest tego znakomitym przykładem. Typ 2, bo tak brzmiała oryginalna nazwa tego modelu, pochodzi z 1963 roku. Dokładnie tyle samo lat ma przyczepa z innego egzemplarza, która należy do zestawu.

Volkswagen Ogórek z przyczepą

Zacznijmy od stylistyki, która w dużej mierze jest wierna oryginałowi. Różnicę stanowi tylna część pojazdu, gdzie pozbyto się kabiny i stworzono mocowanie dla przyczepy. No właśnie, przyczepa. Ta z kolei nie ma pasa przedniego typowego dla kultowego Transportera.

Volkswagen Ogórek Pick-up z przyczepą
Volkswagen Ogórek Pick-up z przyczepą

Efekt jest naprawdę świetny. Volkswagen Ogórek z przyczepą mógłby urozmaicić każdy zlot samochodów zabytkowych. Na jego widok nie sposób powstrzymać uśmiech. Ktoś włożył mnóstwo pracy, by stworzyć taki zestaw.

>Nowy Volkswagen Tiguan bez tajemnic. Diesel pozostał w ofercie, wszyscy będą szczęśliwi

Niektórzy mogą założyć, że niewielki silniczek starego Transportera może się przegrzewać przy takim obciążeniu. I mogłoby tak być, gdyby rzeczywiście był sercem głównego pojazdu. Został jednak wyjęty i zastąpiony znacznie poważniejszą konstrukcją.

Volkswagen Ogórek Pick-up z przyczepą
Volkswagen Ogórek Pick-up z przyczepą

Prezentowany Ogórek otrzymał silnik z Audi S3. To dwulitrowy motor z doładowaniem, który oferuje około 300 koni mechanicznych. Można założyć, że pozostałe podzespoły (napęd, skrzynia) też zostały przeszczepione. Mówiąc krótko, na pewno nie ma problemu ze sprawnym przyspieszaniem.

Volkswagen Ogórek Pick-up z przyczepą
Volkswagen Ogórek Pick-up z przyczepą

Bardzo ważne jest także wnętrze przyczepy. Projekt utrzymuje odpowiedni poziom praktyczności, co oznacza obecność blatu, szafek, stołu a nawet firanek i podwyższanego dachu.

Co ciekawe, ten wyjątkowy zestaw jest na sprzedaż. Na aukcji Car & Classic można przeczytać, że przebieg pojazdu wynosi 38 343 kilometry. Jaką cenę osiągnie? Wydaje się, że kwota sięgająca około 30 tysięcy funtów jest możliwa.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi Q4 e-tron 2024

Audi Q4 e-tron 2024. Piękne wciąż nie jest, ale można je szybciej naładować

Nowa Honda Accord

Nowa Honda Accord już jest. Polacy chcieliby ją kupić