w

Volkswagen Golf R w pojedynku z Audi SQ7: Lekkość czy moc? (wideo)

VW Golf R vs Audi SQ7
Volkswagen Golf R w pojedynku z Audi SQ7: Lekkość czy moc? (wideo)

Przed nami ciekawe porównanie, w którym biorą udział kuzyni z jednego koncernu. To jednak jedyne, co ich łączy.

Oto najnowszy Volkswagen Golf R w pojedynku z Audi SQ7. Kompaktowy hatchback w topowej wersji stanął obok najmocniejszej odmiany flagowego SUV-a z Ingolstadt. Czy taki pojedynek ma sens? Teoretycznie nie, ale skoro do niego doszło, to warto dowiedzieć się, który z tych samochodów okaże się szybszy na prostym odcinku – ze startu zatrzymanego.

VW Golf R vs Audi SQ7

Zacznijmy od reprezentanta Wolfsburga. Volkswagen Golf R najnowszej generacji oferuje dwulitrowy silnik TSI generujący 320 koni mechanicznych i 420 niutonometrów. Za przeniesienie tego potencjału na obie osie odpowiada siedmiobiegowa przekładnia automatyczna. Niemiecki kompakt waży 1550 kilogramów.

Z kolei Audi SQ7 posiada czterolitrowy, podwójnie doładowany silnik V8 zdolny oferować 507 koni mechanicznych i 770 niutonometrów. Za przeniesienie tej mocy na obie osie odpowiada ośmiobiegowy, dwusprzęgłowy automat. Pod względem potencjału, duży SUV oferuje więcej, ale jest znacznie cięższy – waga pojazdu sięga 2250 kilogramów.

Okazało się, że różnice między tymi pojazdami na dystansie 1/4 mili są bardzo skromne. W zależności od wyczucia kierowcy, może wygrać jeden lub drugi. Największe znaczenie ma sam start. Potem przyspieszenie obu samochodów jest zbliżone.

Przypomnijmy, że najnowszy Volkswagen Golf R kosztuje w Polsce 194 390 złotych. Za Audi SQ7 trzeba natomiast zapłacić co najmniej 466 600 złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kubica - Le Mans 24h 2021

Ogromny pech Kubicy w 24 Hours of Le Mans. W LMP2 wygrała druga załoga WRT

BMW M4 Competition - moose test 2021

BMW M4 Competition w teście łosia – miota bokiem jak driftowóz (wideo)