w

Typowe wymuszenie pierwszeństwa: Zderzenie, którego można było uniknąć

Zderzenie spowodowane wymuszeniem pierwszeństwa
Typowe wymuszenie pierwszeństwa: Zderzenie, którego można było uniknąć

Zimowa aura daje się we znaki kierowcom. Nawierzchnie w całym kraju robią się śliskie, a krótki dzień sprawia, że już po godzinie 16:00 robi się bardzo ciemno.

Trudno jednak porą roku usprawiedliwiać wykroczenia drogowe. Nie inaczej jest w przypadku wymuszania pierwszeństwa, które ma zazwyczaj związek z brakiem zachowania ostrożności lub zlekceważeniem istniejących znaków drogowych.

Wymuszenie i kolizja

W tym przypadku doszło najpewniej do zagapienia. Użytkownik ciemnego SUV-a nie zareagował w żaden sposób przed wjazdem na drogę z pierwszeństwem. Kierowca jadący głównym odcinkiem rozpoczął hamowanie w maksymalnie wczesnej fazie (brawo za reakcję), ale i tak było już za późno na skuteczne wytracenie prędkości.

Doszło do silnego zderzenia, które spowodowało poważne zniszczenia obu pojazdów. Na szczęście nikt nie zginął w tym wypadku. Cała sytuacja została nagrana przez kamerę samochodową umieszczoną w aucie poszkodowanego (start od 0:54):

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudana próba pomocy i urwanie koła

Gdy próbujesz pomóc, ale powodujesz jeszcze więcej szkód…

A Team van replica

Jesteś fanem Drużyny A? Ta furgonetka jest dla Ciebie!