w

Gdy próbujesz pomóc, ale powodujesz jeszcze więcej szkód…

Nieudana próba pomocy i urwanie koła
Gdy próbujesz pomóc, ale powodujesz jeszcze więcej szkód...

Istnieje mnóstwo przykładów zdarzeń drogowych, w których uczestnicy ruchu potrzebują pomocy kogoś z zewnątrz.

W takich okolicznościach liczą się ludzkie odruchy – wyrozumiałość i empatia. Pamiętajmy, że my także możemy kiedyś znaleźć się w trudnej sytuacji i konieczne będzie wykorzystanie uprzejmości osób trzecich. Podobnie było w tym przypadku, choć nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Gdy SUV został trójkołowcem

Geneza tej historii nie została opisana. Wiadomo jedynie, że jakimś cudem Jeep znalazł się w drzwiach budynku stacji paliw. Być może doszło do utraty panowania nad samochodem albo jakiejś awarii. Istnieje też prawdopodobieństwo błędu kierowcy.

Świadek zdarzenia posiadający pick-upa z dużym silnikiem postanowił pomóc wyciągnąć auto z wejścia do sklepu. Niskoprofilowe opony w jego aucie buksowały, gdy lina była naprężona, dlatego postanowił nabrać delikatnego rozpędu.

Zanim jednak dowiecie się o finale tej historii, musicie wiedzieć, że druga część liny była podpięta do prawej felgi. Teraz możecie się domyślić, dokąd to wszystko zmierza… Samochód pozostał w tym samym miejscu, ale już jedynie na trzech kołach. Jeszcze parę części i będzie można swobodnie przechodzić…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudany wyjazd z posesji

Ten kierowca wybrał najgorszy sposób wyjazdu z posesji i doprowadził do kolizji. Miał mnóstwo miejsca, by zrobić to inaczej

Zderzenie spowodowane wymuszeniem pierwszeństwa

Typowe wymuszenie pierwszeństwa: Zderzenie, którego można było uniknąć