w

Ten kierowca wybrał najgorszy sposób wyjazdu z posesji i doprowadził do kolizji. Miał mnóstwo miejsca, by zrobić to inaczej

Nieudany wyjazd z posesji
Ten kierowca wybrał najgorszy sposób wyjazdu z posesji i doprowadził do kolizji. Miał mnóstwo miejsca, by zrobić to inaczej

Manewrowanie w zatłoczonych miejscach nie jest przyjemnym doświadczeniem, szczególnie podczas kierowania dużymi samochodami.

Często trzeba walczyć o centymetry i dokonywać ekwilibrystycznych sztuczek, by wyjść z pojazdu. Nie zawsze jednak tak jest, a i tak niektórzy kierowcy zachowują się nielogicznie. Dotyczy to zarówno samego parkowania, jak i wyjazdu z luki parkingowej.

Niepotrzebne wyjeżdżanie tyłem

Ten kierowca minivana postanowił wyjechać z posesji na wstecznym biegu. W teorii nie jest to nic złego, ale znacznie bezpieczniej włączać się do ruchu jadąc przodem. I była na to szansa, ponieważ istniało sporo przestrzeni żeby bez ryzyka ustawić auto w przeciwnym kierunku.

Mimo tego, użytkownik amerykańskiego pojazdu postanowił wjechać na drogę po swojemu. Niestety, nie wyczuł odległości i zatrzymał swoją maszynę na jezdni. Nie minęło nawet kilka sekund i doszło do kolizji z samochodem, którego kierowca nadjechał z lewej strony. Można mówić, że nie zareagował on wystarczająco szybko, ale winę za zdarzenie i tak ponosi osoba wyjeżdżająca z posesji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Walka laweciarzy

Walka dwóch laweciarzy: Patologiczne zachowanie, które zagrażało bezpieczeństwu

Nieudana próba pomocy i urwanie koła

Gdy próbujesz pomóc, ale powodujesz jeszcze więcej szkód…