w

Tragiczny finał jazdy z ładunkiem bez zabezpieczenia. Fatalny widok.

Wypadek z powodu źle zabezpieczonego ładunku
Tragiczny finał jazdy z ładunkiem bez zabezpieczenia. Fatalny widok.

Przewożenie ciężkich ładunków to dziś nic nadzwyczajnego. Cała branża transportowa ma z nimi styczność, dlatego ich właściwe rozmieszczenie i zabezpieczenie nie powinno być dla nikogo kłopotem.

Niestety, pośpiech i oszczędności sprawiają, że dochodzi do łamania przepisów w tym zakresie. Dotyczy to całego globu. Nawet w Polsce nie brakuje historii z przeciążonymi pojazdami ciężarowymi i wypadkami spowodowanymi brakiem przestrzegania zasad już na etapie ładowania.

Płyta odcięła szoferkę od podwozia

To zdarzenie miało miejsce w Azji. Kierowca TIR-a postanowił gwałtownie zahamować przed skrzyżowaniem. Właśnie wtedy metalowa płyta o dużej masie własnej zaczęła przesuwać się po naczepie. Gdy dotarła do jej końca, przebiła burtę i wpadła w szoferkę, którą zdołała zerwać.

Kabina najpierw została oderwana, a potem odcięta od reszty. Nie wiadomo, czy kierowca prowadzący ciągnik zdołał przeżyć to zdarzenie. Gdyby przedmiot został właściwie przymocowany, nawet mocne hamowanie nie wywołałoby jego przemieszczania. Należy o tym zawsze pamiętać.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A Team van replica

Jesteś fanem Drużyny A? Ta furgonetka jest dla Ciebie!

Perez Red Bull 2021

Perez w Red Bullu. Inaczej być nie mogło