w

Toyota Supra Hatchback? Nie. To oszpecone BMW Z3. Takie modyfikacje powinny być karalne

BMW Z3 Supra
Toyota Supra Hatchback? Nie. To oszpecone BMW Z3. Takie modyfikacje powinny być karalne

Każdy posiadacz pojazdu może modyfikować go w dowolny sposób, jeżeli tylko zakres zmian spełni warunki homologacyjne i nie będzie problemu z zaliczeniem przeglądu.

Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że niektórych aut po prostu szkoda. Trudno mówić o konserwatorze zabytków w kontekście tego bawarskiego coupe, ale niewątpliwie jest to pożądanych youngtimer. Jeżeli oczywiście zachowano go w fabrycznym stanie. To oszpecone BMW Z3 wzbudza jedynie smutek. Ktoś stwierdził, że może powstać z niego Toyota Supra Hatchback.

Toyota Supra BMW Z3 Abimelec Design
Sylwetkę uzupełniono motywami stylistycznymi, które po prostu nie pasują

Wyszło pokracznie, co było nie do uniknięcia. Nietypowe proporcje niemieckiego samochodu nie nadają się do takich przeróbek. Kogoś poniosła fantazja i nie poszły za tym ani rozsądek, ani dobry smak.

BMW Z3 jak Supra Hatchback

Autorem projektu jest Abimelec Design. Trudno mówić tu o urodzie. Niemniej jednak to bardzo ciekawe nawiązanie do współczesnej współpracy Toyoty z BMW. Nie jest tajemnicą, że nowa Supra czerpie mnóstwo części z modelu Z4.

BMW Z3 like a Supra
To logo tylko zaburza spójną całość

Problem w tym, że wcześniejsze generacje obu modeli powstały niezależnie i ich mieszanie nie ma sensu. Ten pokraczny design zdaje się to potwierdzać. Tak zmodyfikowane auto wygląda po prostu źle. Tak oszpecone BMW Z4 raczej nie powinno powstać – nawet w fazie projektowej.

BMW Z3 Abimelec
Dawno nie widzieliśmy tak nieudanego projektu

Pozostaje mieć nadzieję, że nikt nie wpadnie na podobny pomysł. Porządne youngtimery powinny występować jedynie w swoich pierwotnych formach.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierowca zawodowy blokuje innego kierowcę zawodowego

Trafił swój na swego. Kierowca zawodowy blokował kolegę z branży (wideo)

Kierowca Tesli trollował kierowców aut osobowych

Właściciel Tesli trollował brytyjskich kierowców aut spalinowych. Kryzys daje się we znaki (wideo)