w

To był skrajnie zapuszczony samochód. Pomógł mu kompleksowy auto detailing (wideo)

Auto detailing
To był skrajnie zapuszczony samochód. Pomógł mu kompleksowy auto detailing (wideo)

Przywracanie blasku samochodu nie zawsze jest łatwe. Niektóre pojazdy wymagają wielogodzinnych renowacji.

To był skrajnie zapuszczony samochód, choć nie należał do zabytkowych czy starych pod względem produkcyjnym. Chrysler 200 pierwszej generacji, to to właśnie ten model, był produkowany w latach 2010-2014. Temu egzemplarzowi mógł pomóc tylko kompleksowy auto detailing.

Aż trudno uwierzyć, że można doprowadzić pojazd do takiego stanu w tak krótkim czasie. Wydaje się, że auto zostało w pełni zalane albo opuszczone na wiele lat z otwartymi oknami w miejscu obfitującym w skrajne warunki atmosferyczne. Tak czy inaczej, roboty było niezwykle dużo.

Wiele godzin pracy

Każdy element wymagał pieczołowitych działań. Karoseria wydawała się najłatwiejszym zadaniem. Dokładne mycie gładkiej powierzchni pozwoliło pozbyć się dużych warstw brudu. Pomogły oczywiście silne detergenty.

Mycie samochodu
Doprowadzenie karoserii do właściwego stanu było najłatwiejszym, choć wciąż czasochłonnym wyzwaniem

We wnętrzu było jednak znacznie więcej pracy. Nie widzieliśmy jeszcze czegoś takiego. Wydaje się, że ktoś nigdy w tym aucie nie sprzątał. Każdy element tapicerowany wymagał odkurzania i prania. Przydały się oczywiście profesjonalne urządzenia, które ułatwiły wszystkie istotne procesy.

Lista przeprowadzonych czynności robi wrażenie. Osoba za to odpowiedzialna wykonała naprawdę świetną robotę. Teraz już nie da się poznać, że był to skrajnie zapuszczony samochód. Cena za tak kompleksowe doprowadzanie auta do stanu używalności było na pewno kosztowne, ale warte. Efekt mówi sam za siebie.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-Benz W124 drift

Mercedes W124 300D potrafi driftować. I robi to z gracją lat 80. (wideo)

Pod prąd po Wiślance

Świąteczni kierowcy już na drogach. Ten jechał pod prąd po Wiślance (wideo)