w

Świąteczni kierowcy już na drogach. Ten jechał pod prąd po Wiślance (wideo)

Pod prąd po Wiślance
Świąteczni kierowcy już na drogach. Ten jechał pod prąd po Wiślance (wideo)

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wyraźnie wpływają na ruch drogowy. Od kilku dni można dostrzec znacznie większe zagęszczenie pojazdów na kluczowych arteriach.

Niestety, część kierujących nie powinna w ogóle zasiadać za „stery”. Są to tak zwani świąteczni kierowcy, którzy wyprowadzają swoje pojazdy tylko w takich okresach. Ich ograniczone umiejętności (nie zawsze wynikające z wieku) wpływają na ogólne bezpieczeństwo. Oto kolejny przykład człowieka, który nie powinien posiadać uprawnień. A może już ich nie posiada?

Należy dodać, że zdarzenie miało miejsce na drodze numer 81 w okolicach miejscowości Zbytków. To „Wiślanka” prowadząca przez Skoczów aż do Wisły. Nie jest to najnowocześniejszy odcinek w kraju, ale jego oznakowanie nie budzi raczej zastrzeżeń.

Kombi jadące pod prąd

Ta znana droga podzielona jest na dwie dwupasmowe jezdnie. Pomiędzy nimi znajdują się głównie bariery energochłonne. Ten fragment miał właśnie taką charakterystykę. Trudno więc było przewidzieć, że na torze jazdy nagrywającego znajdzie się samochód zmierzający w przeciwnym kierunku.

DK 81
Jezdnie są oddzielone barierami. Nie wiadomo skąd wyjechał „świąteczny kierowca”

Niestety właśnie tak było. Użytkownik kompaktowego kombi raczej nie był świadomy swojego błędu, o czym świadczy znacząca prędkość. Trudno uwierzyć, że nie dały mu do myślenia sąsiednie barierki i druga jezdnia.

Nagrywający w porę dostrzegł zagrożenie i zmienił pas na prawy. Gdyby tego nie zrobił, zaistniałoby zagrożenie czołowym zderzeniem. A to mogłoby skończyć się tragicznie.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Auto detailing

To był skrajnie zapuszczony samochód. Pomógł mu kompleksowy auto detailing (wideo)

Zderzenie czterech aut

Patrzył uważnie, ale nie na drogę. Kierowca „kijanki” doprowadził do zderzenia czterech aut (wideo)