w

Szeryf w Katowicach blokował pas rozbiegowy. Przed niego wjeżdżać nie można… (wideo)

Blokowanie pasa w Katowicach
Szeryf w Katowicach blokował pas rozbiegowy. Przed niego wjeżdżać nie można... (wideo)

Kultura jazdy w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Problem z rozumieniem przepisów też jest powszechnie znany.

Niestety, to prowokuje bardzo wiele niepożądanych i niepotrzebnych sytuacji drogowych. Kolejnym tego przykładem może być szeryf w Katowicach, który blokował pas rozbiegowy. Nie miał ku temu żadnych podstaw – zarówno logicznych, jak i prawnych.

Zacznijmy od tego, że do zdarzenia doszło na fragmencie alei Roździeńskiego łączącej Katowice z Zagłębiem Dąbrowskim. W godzinach szczytu ten odcinek jest często zakorkowany. Gdyby niektórzy uczestnicy ruchu drogowego postępowali mądrzej, to zatory byłyby pewnie znacznie mniejsze.

Szeryf w Katowicach blokował pas rozbiegowy – po co?

Dojechanie do końca pasa rozbiegowego w takiej sytuacji jest najlepszym z możliwych pomysłów. Tym sposobem zwiększy się miejsce za własnym pojazdem. Wykorzystanie tej przestrzeni zmniejszy korek na „dojeździe”. Następnie należy płynnie zmienić pas ruchu stosując jazdę na suwak.

Do tego tanga trzeba jednak dwojga. W tym przypadku użytkownik szwedzkiego SUV-a nie był zainteresowany „współpracą”. Szeryf w Katowicach blokował pas rozbiegowy, ponieważ nie chciał, by ktoś wjechał przed niego.

Co mu to dało? Nic. Być może jego ego urosło, ale to i tak niewielka korzyść, biorąc pod uwagę okoliczności i fakt, że wszyscy i tak stoją w tej samej kolejce przed rozwidleniem. Zastanawia nas zawsze, czy tacy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że wyznaczanie własnych zasad i generowanie dużych emocji ma zawsze w takich przypadkach negatywny skutek. Podejrzewamy, że nie.

Szeryf w Katowicach blokował pas rozbiegowy
Zablokowanie przejazdu na pasie rozbiegowym niczego nie dało, a tylko wydłużyło potencjalną kolejkę na nim

Nagrywający wjechał za szeryfa, bo został wpuszczony przez innego kierowcę. Był pięć metrów dalej. Najważniejsze, że kierowca czarnego SUV-a znajdował się przed nim. Satysfakcja musiała być ogromna…

Pamiętajmy, by utrzymywać kulturę jazdy na wysokim poziomie. Bądźmy ostrożni, wyrozumiali i przestrzegajmy przepisy. Blokowanie innych nie jest dobrym pomysłem – bez względu na okoliczności. Jeżeli ktoś wjedzie przed nas z innego pasa w korku, to przecież niczego na tym nie stracimy. Nie warto przewartościowywać sytuacji i potencjalnych korzyści.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suzuki Hayabusa vs Porsche 911 Turbo S

Suzuki Hayabusa kontra Porsche 911 Turbo S. Starcie tytanów!

Kontrole trzeźwości

Nietrzeźwy wypoczynek. Ponad 23 tysiące pijanych kierowców zatrzymanych w wakacje