w

Subaru WRX 2022 oficjalnie zapowiedziane. Debiut jeszcze w tym roku

Subaru WRX 2022 zapowiedź
Subaru WRX 2022 oficjalnie zapowiedziane. Debiut jeszcze w tym roku

Japońska marka potwierdziła, że wkrótce poznamy nową generację jej sportowego modelu.

Subaru WRX 2022 będzie stylistycznym rozwinięciem koncepcji poprzednika, co zdradza już oficjalna zapowiedź. Choć zdjęcie zostało zacienione, widać dokładny zarys sylwetki. Samochód pozostanie czterodrzwiowym sedanem, którego karoseria zyska sportowe akcenty.

Subaru WRX 2022 design
Nadwozie pozostało czterodrzwiowe

Wśród detali znajdziemy wąskie lampy, szeroki grill oraz masywny wlot powietrza umieszczony na masce. W topowych konfiguracjach nie powinno zabraknąć również spojlera umieszczonego na tylnej klapie.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Subaru WRX 2022 będzie posiadało konwencjonalny układ napędowy. Jego sercem ma zostać benzynowa, doładowana jednostka o pojemności 2,4 litra, która ma oferować około 300 koni w podstawie i 400 koni mechanicznych w wariancie STI. Potencjał będzie oczywiście trafiał na obie osie. Niewykluczone, że wśród opcji znajdzie się przekładnia manualna.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Duesenberg JN 35'

Rekord domu aukcyjnego. Duesenberg z 1935 roku sprzedany za horrendalną kwotę

Land Rover Manhart tuning 2021

Land Rover Defender Manhart. Jeszcze więcej masywności