w

SsangYong Rexton (2021) po liftingu: Nowy design, mocniejszy silnik

SsangYong Rexton 2021
SsangYong Rexton (2021) po liftingu: Nowy design, mocniejszy silnik

Flagowy SUV koreańskiej marki przeszedł kurację odmładzającą. Tak wygląda SsangYong Rexton 2021.

Zmiany stylistyczne są bardzo wyraźne. Pas przedni zyskał duży grill z nowym wykończeniem oraz przeprojektowane lampy z czarnym wypełnieniem. Te drugie wykonano oczywiście w technologii LED. Nie zabrakło także przemodelowanego zderzaka. Z tyłu pojawiły się natomiast pojawiły się lampy o innym kształcie i zderzak ze zmodyfikowanymi osłonami. Dzięki tym zmianom auto wygląda nowocześniej.

SsangYong Rexton lifting
Rexton po liftingu ma nowe oświetlenie, zmodyfikowany grill i przeprojektowane zderzaki

We wnętrzu również jest lepiej. Zegary są w pełni cyfrowe i mają różne motywy. Przed nimi zagościła inna kierownica z większą liczbą przycisków. Na tunelu środkowym pojawił się nowy drążek skrzyni automatycznej. Projektanci uzupełnili także listę dekorów i rodzajów wykończenia. Możemy więc spodziewać się jeszcze wyższej jakości.

SsangYong Rexton 2021 – dane techniczne

Fundamentem gamy silnikowej jest 2,2-litrowy diesel oferujący 202 KM i 440 Nm. Przed liftingiem generował on 21 KM i 40 Nm mniej. Uzupełnia go nowy automat o ośmiu przełożeniach, który ma zapewniać płynną i szybką reakcję. Taki zestaw pozwala na osiąganie setki w ok. 11 sekund i rozpędzanie się do 190 km/h. Spodziewamy się realnego zużycia paliwa na poziomie 11-12 litrów. Warty uwagi jest także uciąg, który sięga 3,5 tony. To oznacza, że do haku można podpiąć naprawdę ciężką przyczepę.

SsangYong Rexton 2021 - wnętrze
We wnętrzu zagościły cyfrowe zegary, nowa kierownica i nowy drążek automatu

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywrotka TIR-a autostrada A4

Fatalne manewry kierowców TIR-ów: Przez dwie złe decyzje autostrada A4 została zablokowana

Koparka w błocie

Koparka zatopiona w błocie: Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?