w

Fatalne manewry kierowców TIR-ów: Przez dwie złe decyzje autostrada A4 została zablokowana

Wywrotka TIR-a autostrada A4
Fatalne manewry kierowców TIR-ów: Przez dwie złe decyzje autostrada A4 została zablokowana

Kierowcy TIR-ów mają bardzo odpowiedzialne zajęcie. Każdy doskonale wie, że prowadzenie takiego pojazdu wymaga ostrożności, wyobraźni i rozwagi.

Niestety, ta wiedza nie zawsze towarzyszy praktyce, czego przykłady możemy znaleźć w sieci – również z polskich dróg. Użytkownicy ciągników siodłowych nie zawsze wykazują się odpowiednim poziomem umiejętności, co może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Wypadek na A4 – niebezpieczne manewry truckersów

Nie inaczej było 5 listopada na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca. Zaczęło się od manewru, którego podjął się kierowca TIR-a. Postanowił on wyprzedzić inny wielotonowy zestaw, co oczywiście trwało… Gdy zaczął wracać na pierwotny pas, nie zachował dostatecznej odległości.

Reakcja wyprzedzanego kierowcy była jednak jeszcze gorsza. Zamiast pozostać na swoim torze jazdy i rozpocząć hamowanie, postanowił gwałtownie skręcić w lewo. Tym sposobem środek ciężkości został przeniesiony, a cały pojazd zaczął „tańczyć” po drodze. W końcu wylądował na prawym boku i zablokował cały odcinek jezdni.

Drugi uczestnik zdarzenia oddalił się, jak gdyby nigdy nic – nie próbował udzielić pomocy, co jest nagannym zachowaniem. Zobaczcie, jak to wyglądało z perspektywy jednego ze świadków:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rampa ratunkowa dla ciężarówek

Zbawienie kierowców TIR-ów, czyli rampy ratunkowe: Dzięki nim można uniknąć wypadków

SsangYong Rexton 2021

SsangYong Rexton (2021) po liftingu: Nowy design, mocniejszy silnik