w

Sensacyjne plotki ze świata F1. Audi z McLarenem, a Porsche z Red Bullem?

F1 Red Bull
Sensacyjne plotki ze świata F1. Audi z McLarenem, a Porsche z Red Bullem?

Spekulacje na ten temat trwają od kilku miesięcy. Czy marki grupy Volkswagena w końcu znajdą się w stawce? A jeśli tak, to w jakich rolach?

To pytanie pozostaje otwarte, choć sensacyjne plotki z padoku F1 sugerują, że niektóre decyzje już zapadły. Porsche i Audi mają być ważną częścią „Królowej Wyścigów”, ale nie spodziewaliśmy się, że w grę wchodzą tak wielkie wpłwyy.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Porsche ma pomóc Red Bullowi w rozwijaniu silników. Czy to możliwe? Jednostki napędowe Hondy wciąż montowane są w bolidach tego czołowego zespołu, ale Japończycy już oficjalnie mówili o swoim wycofaniu.

Było to jednak przed mistrzostwem Verstappena. Według nas podjęli złą decyzję. Poza tym pamiętajmy, że dalej wspierają Red Bulla. Porsche musiałoby wspiąć się na wyżyny, by szybko zdobyć doświadczenie i zastąpić tak silnego gracza.

McLaren w rękach Audi?

To byłaby jeszcze większa sensacja. Tu mówimy już o zmianie nazwy i koncepcji zespołu. McLaren ma za sobą całkiem udane dwa sezony i wszystko wskazywało na to, że zaczyna wychodzić na prostą.

Niewykluczone jednak, że trwają negocjacje z Audi – tak sugerują zagraniczne media. Gdyby marka z Ingolstadt przejęła McLarena, mógłby to być największy debiut F1 ostatniej dekady. Czy to oznaczałoby szerokie zmiany personalne?

McLaren F1 2022
Z nieoficjalnych informacji wynika, że Audi może przejąć zespół McLarena

Na początku raczej nie, ponieważ nie jest łatwo zastąpić zgrany zespół. Trzon musiałby pozostać taki sam. Podejrzewamy, że pojawiłyby się jednak solidne uzupełnienia.

Na potwierdzenie lub zdementowanie musimy jeszcze trochę poczekać. Najbliższy sezon, jak co roku, rozpoczyna się w marcu. Zmiany regulaminowe mogą doprowadzić do przetasowań w stawce, dlatego zapowiada się emocjonujące widowisko.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tesla FSD

Elon Musk przekazał złe wieści. Tesla zwiększyła cenę pakietu autonomicznej jazdy

The Grand Tour

To już koniec profilu Clarksona, Hammonda i Maya. Fani nie kryją zaskoczenia