w

Rimac dostarczy silnik do nowego Bugatti. Bez obaw, nie będzie elektryczny

Bugatti Mistral
Rimac dostarczy silnik do nowego Bugatti. Bez obaw, nie będzie elektryczny

Chorwackie przedsiębiorstwo opiera swoją działalność na sportowych samochodów z elektrycznymi układami napędowymi. Przejęcie Bugatti rodziło więc ryzyko zmiany koncepcji modeli kultowej marki.

Obawy były jednak przesadzone, ponieważ Rimac zdaje sobie sprawę z dziedzictwa Bugatti i profanacja jest ostatnią rzeczą, na którą mógłby się zdecydować. Choć dla przeciętnego fana motoryzacji to wszystko bez znaczenia, fajnie, że firma nie zamierza rezygnować z tradycji.

Ostatnio do sieci trafiła informacja na temat nowego modelu marki z francuskimi korzeniami. Ujawniono, że Rimac dostarczy silnik do nowego Bugatti. Znowu pojawił się strach – oczywiście nieuzasadniony.

Nie jest tajemnicą, że ośmiolitrowy silnik W16 odchodzi na emeryturę. To było zapowiadane kilka miesięcy temu. Jego konstrukcja ma już 18 lat, dlatego trudno się dziwić, że nie będzie rozwijana.

 

Mate Rimac oznajmił, że jego firma pracuje nad silnikiem spalinowym do nowego hipersamochodu. Niektórych może zaskoczyć, że działania rozpoczęły się dwa lata przed przejęciem Bugatti. To pokazuje, że Chorwaci chcieli być gotowi na różne rozwiązania. I to budzi szacunek.

Nowy model Bugatti ma być czymś innym, niż było oferowane dotychczas. Ani jedna część nie zostanie przejęta z Chirona czy Nevery. Wszystko zostanie zbudowane od zera. Układ napędowy będzie hybrydowy.

Rimac póki co porzucił koncepcję elektrycznego SUV-a Bugatti. Wybrał auto sportowe aby pozostać wiarygodnym. Jako że to marka na najwyższym poziomie, może odbić to sobie windując cenę do niebotycznych kwot. I tak znajdą się chętni.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato teaser

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato na kolejnej zapowiedzi. Maska jak w Viperze!

Bentley Continental GT Convertible Mansory 2022

Bentley Continental GT Convertible Mansory. Czy to najdroższa pszczółka na świecie?