w

Bentley Continental GT Convertible Mansory. Czy to najdroższa pszczółka na świecie?

Bentley Continental GT Convertible Mansory 2022
Bentley Continental GT Convertible Mansory. Czy to najdroższa pszczółka na świecie?

Oczekiwania najzamożniejszych klientów ogranicza jedynie wyobraźnia. Niektórym nie wystarczy luksusowe auto za 1,5 miliona złotych. Konieczne jest więc personalizacja.

I właśnie dlatego istnieją firmy zajmujące się profesjonalnymi modyfikacjami. Oto kolejny efekt takiej pracy: Bentley Continental GT Convertible Mansory. I już teraz można pokusić się o stwierdzenie, że zostawił spore pokłady elegancji na rzecz szokowania.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to dwukolorowe nadwozie. Żółto-czarne barwy przykuwają wzrok, ale odbierają szlachetność, którą dysponują oryginalne konfiguracje. Taki tuning w dużym stopniu zaburza pierwotną koncepcję. Pamiętajmy jednak, że to właściciel decyduje, jak ma wyglądać jego samochodów.

Bentley Continental GT Convertible Mansory
Bentley Continental GT Convertible Mansory

Oprócz zmiany lakieru, pokuszono się o wstawki z włókna węglowego. Znajdują się one na drzwiach i przeprojektowanych zderzakach. Oprócz tego na tylnej klapie umiejscowiono spojler, który wygląda jak lekka profanacja Continentala.

 

Wnętrze utrzymano w tej samej tonacji konfiguracji kolorystycznej. Pojawiło się więcej skórzanych obić, które otrzymały pikowany wzór. Co ciekawe,  fotele po prawej są czarne, a po lewej – żółte. Po to, by zachować spójność. Nie zabrakło także logo autora projektu. No cóż, Mansory nigdy nie ukrywa swojej odwagi.

Bentley Continental GT Convertible Mansory - wnętrze
Bentley Continental GT Convertible Mansory

Podkręceniu uległ zespół napędowy oparty na podwójnie doładowanym V8. Teraz generuje 740 koni mechanicznych i 1020 niutonometrów. To wyraźnie więcej, niż oferuje seryjny model. Dzięki tym wartościom potrafi rozwijać setkę w 3,3 sekundy i rozpędzać się do 332 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bugatti Mistral

Rimac dostarczy silnik do nowego Bugatti. Bez obaw, nie będzie elektryczny

Przyczepa kempingowa wykonana przez parę Amerykanów

Otwierasz zwykłą przyczepę, a tam mały dom. Niezwykły projekt fanów turystyki (wideo)